Junioři U19 - 50/50

Junioři U19 - 50/50

6. a 7. kolo  -  liga juniorů U 19
BK Vlci Žďár – Královští Sokoli   =    81:65   / 36:35 /

Body : Mazourek – 25, Sedmík – 19, Götz – 12, Moučka – 11, Smolík – 8, Lacina – 6.

Celou první čtvrtinu jsme proti našemu soupeři hledali recept jak překonat jeho velmi kvalitní obranu. Soupeř měl velmi dobře pokrytý celý vnitřní prostor pod košem, kde kralovali jeho dva téměř dvoumetrový hráči. Díky tomu se neustále hrálo vyrovnaně. Naše družstvo se velmi dobře snažilo v obraně, ale přesto jsme občas vyrobili nějakou chybu a tu soupeř ihned trestal. Na přestávku jsme tak odcházeli jen s těsným vedením. Třetí čtvrtina byla plná rozporuplných okamžiků. Dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře téměř do ničeho. Bohužel ze získaných míčů, jsme mnohokrát nedokázali vůbec nic vytěžit. Teprve v poslední části se vše konečně začalo dařit. Soupeř se prosadil pouze tehdy když dostal míč na své podkošové hráče, kdežto my jsme dokázali celkově přitvrdit, ale hlavně celkově i zrychlit. Měli jsme větší vůli a důraz než soupeř a to nakonec rozhodlo o naší zasloužené výhře.

BK Vlci Žďár – Tesla Pardubice    =   82:99   / 40:34 /
Body : Neuwirth – 23, Sedmík – 18, Moučka – 16, Götz – 11, Lacina a Mazourek – 5, Smolík – 4.

Po sobotní veledůležité výhře jsme chtěli navázat na náš výkon další výhrou a upevnit si tak druhou pozici v tabulce. Proti soupeři, který ještě v soutěži nevyhrál jsme však hráli velmi špatně v obraně a nechávali ho velmi snadno skórovat. Nespolupracovali jsme, všude byli o krok později a nebyli jsme schopni eliminovat soupeřovu střelbu. Jediným naším štěstím bylo, že soupeř svoje šance naprosto nevyužíval. Pak konečně naši hráči pochopili co na soupeře platí. Zrychlili jsme náš pohyb a přechod do útoku a začali hrát ty nejjednodušší herní kombinace. To nám vyneslo až dvaceti bodový náskok. Bohužel tímto jsme se uspokojili, ale hlavně jsme pak to co se dařilo úplně přestali hrát. Soupeř zbraně nesložil a náš náskok stáhnul, takže v poločase jsme již vedli jen o šest bodů. Ve třetí části jsme dostali totální a dokonalou lekci z produktivity, ale hlavně z toho jak se má hrát basketbal s radostí. Nebyli jsme schopni se vůbec pohnout a na nic reagovat. Výsledkem toho bylo skóre nula ku dvaceti za necelé dvě minuty hry. Nepomohli ani oddechové časy, protože hráči nebyli schopni změnit svůj styl hry a neposlouchali ani pokyny trenérů. Ke konci jsme sice zlepšili svoji útočnou činnost, ale v obraně jsme stále totálně hořeli ve všech činnostech. Prohráli jsme naprosto zaslouženě a vzhledem k ostatním výsledkům v tomto kole si můžeme otevřeně říct, že jsme se připravili o výhodnou pozici a možná i o postup do finále ligy. Nejhorší je ale skutečnost, že hráči vůbec nehledají chyby ve své hře a v sobě, ale všude možně jinde. Smutné je i chování a přístup některých hráčů, kteří by měli být oporami a tahouny družstva. Pokud se z toho nepoučíme a nezměníme přístup k zápasům a to jak herně tak i svojí disciplinovaností, budeme muset kompletně změnit přístup k jednotlivým hráčům a začít dávat herní možnosti těm, kteří poctivě trénují a chtějí opravdu pořádně hrát, ať už to bude mít na výsledky pozitivní či negativní dopady.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.