Junioři si zahrají baráž o extraligu!

Vysoké vítězství nad do té doby prvním Prostějovem dalo Vlkům definitivní jistotu. Junioři si po dvaceti letech zahrají baráž o extraligu! Nic na tom nezměnila ani nedělní prohra v Novém Jičínu. Momentálně vedoucí Žďár už má před sebou jen poslední dubnový zápas v Jihlavě, ať už derby dopadne jakkoliv, ve finálové skupině dorostenecké ligy obsadí nejhůře druhé místo. A právě dva nejlepší celky se utkají se dvěma nejhoršími mužstvy extraligy v květnové baráži o dvě vstupenky mezi republikovou smetánku.

VLCI ŽĎÁR – PROSTĚJOV 83:67  (19:20, 40:31, 60:44)

Do soboty neporažený Prostějov začal lépe a ujal se vedení 2:7. Domácí se ve 4. minutě oklepali, začali intenzivněji bránit a až do 18. minuty předváděli nejlepší basket sezony. Nabuzené Vlky hnalo v zápase 150 diváků, kteří museli být s předváděnou hrou spokojení. Žďár byl všude dřív, agresivní defenziva nutila Prostějov k chybám a hezké kombinace Vlků se musely líbit. Hosté ale neskládali zbraně, když poslední dvě minuty patřili jim a stáhli poločasový výsledek na přijatelných 40:31.

Po změně stran se Vlci prezentovali koncentrovaným výkonem všech hráčů, kteří papírově vyrovnaný duel na palubovce zcela ovládli. „Mám radost z toho, že ať nastoupil kdokoliv, na našem projevu to nebylo znát, koncentrovanost a snaha odevzdat na hřišti maximální výkon byla pro všechny kluky prioritou. Na našem výkonu se to odrazilo a my trenéři jsme s ním byli spokojení,“ řekl hlavní kouč Jan Danko.

Body: Danko 17, Jaroš 15, Kužel 13, Tomek 10, Strážnický 9, Jeřábek 6, Pleva 6, Krčmář 3, Mráček 2, Beran 1, Hemza 1, Sláma. Fauly: 22. Trestné hody: 38/15. Trojky: 6.

NOVÝ JIČÍN – VLCI ŽĎÁR 86:67  (33:19, 51:35, 65:52)

Namlsaný Žďár se v neděli ráno přesouval do Nového Jičína, kde se mu naopak vůbec nedařilo. „Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální. Soupeř se na nás dobře připravil, nestíhali jsme v obraně, všude jsme byli o krok pozadu a v útoku jsme volili špatná rozhodnutí při hře jeden na jednoho. Obecně nebyli hráči v hlavě na utkání připraveni. Hráli s vědomím toho, že už si postup do baráže o extraligu zajistili a tomu odpovídala jejich koncentrovanost. Na druhou stranu soupeř hrál výborně, agresivně a po zásluze zvítězil,“ zhodnotil duel trenér Jan Danko.

Body: Beran 16, Jaroš 12, Kužel 11, Jeřábek 10, Danko 5, Krčmář 4, Pleva 4, Strážnický 3, Mráček 2, Hemza, Sláma. Fauly: 23:25. Trestné hody: 29/17 - 21/9. Trojky: 5:6.

Autor: Jiří Bubák