Junioři si v dohrávce poradili s Jihlavou

Šestičlenná finálová skupina ligy juniorů o postup do extraligy, z níž si o nejvyšší českou soutěž zahrají dva nejlepší celky, je v polovině. Vlci v 5. kole porazili na vlastní palubovce jihlavskou Vysočinu. S bilancí čtyř výher a jedné porážky drží druhé místo. „Máme to dobře rozehrané, ale je nutné vidět, že jsme teprve v polovině, a to těžší nás čeká. Pojedeme čtyřikrát ven a doma máme už jen první Prostějov. Je potřeba nadále tvrdě trénovat,“ zůstává trenér Jan Danko při zemi.

VLCI ŽĎÁR – BC VYSOČINA  74:58 (23:12, 40:22, 54:35)

Do derby vkročili domácí lépe a defacto základní sestava druholigových mužů přehrávala Jihlavany pohledným basketbalem. „Dobře jsme pracovali v obraně, měli jsme spoustu zisků. V útoku, pokud jsme rychle nezakončovali, jsme byli úspěšní, když jsme zůstali klidní. Zónovou obranu Jihlavy jsme pak přehrávali, navíc jsme měli i řadu útočných doskoků,“ zamýšlí se Danko.

Vlci díky vysokému vedení o 20 bodů protočili už do přestávky všech 12 hráčů. I přesto odcházeli do šatny za stavu 40:22. „Snažíme se rozdělovat minutáž. Jen je potřeba, aby byli všichni připraveni na každý moment na hřišti. Ne pokaždé se nám to daří, ne pokaždé člověku zápas vyjde, což je ale zcela normální. Musíme udržet koncentraci a volit po příchodu z lavičky řešení prospěšná týmu,“ říká asistent trenéra Radovan Beneš.

Po změně stran se Jihlava chytila a snížila na 12 bodů. Po oddechovém čase se ale domácí vrátili ke své hře a díky zvýšenému nasazení odskočili na 54:35. „Utkání jsme pak už kontrolovali. Chvílemi jsme byli velmi pozorní, chvílemi už to tak slavné nebylo. To by se nám mohlo v nejbližších venkovních zápasech vymstít. Kluky ale musíme za celý zápas pochválit, protože jsme během jarních prázdnin netrénovali v plném počtu a nevěděli jsme, v jaké formě se absentující hráči předvedou,“ hodnotí trenér Danko.

Body: Jaroš 15, Jeřábek 15, Danko 12, Beran 11, Strážnický 9, Krčmář 6, Tůma 4, Pleva 2, Beneš, Bílek, Hemza, Mráček. 

Juniory příště čeká výjezd do Ústí nad Labem a Chomutova. Zápasy s nejlepšími ligovými týmy západu se hrají 9. a 10. března.

Autor: Jiří Bubák