Junioři pokračují na vítězné vlně

Junioři pokračují na vítězné vlně

BK Pelhřimov – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 73:109
Body: Mazourek 20, Moučka 20, Lacina 19, Půlpán 16, Šindelář 15, Götz 8, Fidler 7, Smolík 4

BC Vysočina - BK VLCI ŽĎÁR N. S. 81:88
Body: Půlpán 22, Šindelář 14, Lacina 14, Mazourek 14, Moučka 11, Götz 4, Fidler 4, Grodl D. 3, Trávníček 2

Po 2 vyhraných domácích utkáních v nadstavbové části play-out, vyjeli junioři ke dvěma zápasům na hřiště soupeřů do Pelhřimova a Jihlavy. V obou zápasech jsme chtěli navázat na týmový výkon z předchozích utkání na domácí palubovce. V obou těchto utkáních se nám to nakonec podařilo a udrželi jsme se na vítězné vlně.

V sobotu jsme nejdříve zavítali na palubovku Pelhřimova, kde s námi soupeř držel krok i přes oslabenou sestavu celý první poločas. V druhé půlce jsme však dokázali vystupňovat naše tempo jak v obraně tak i směrem dopředu a začali jsme si budovat rozhodující náskok. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních činnostech a proto jsme mohli skórovat z jednoduchých zakončení a tím navyšovat rozdíl ve skóre ve svůj prospěch. Dalo by se říci, že vývoj utkání jsme měli po celý druhý poločas pod kontrolou a proto jsme nakonec utkání zaslouženě vyhráli a poprvé v této sezóně jsme překonali hranici 100 bodů v zápase.

V neděli jsme přijeli na palubovku BC Jihlava, se kterým jsou vzájemné zápasy vždy velmi těžké a vyhecované.  O tom svědčí i poslední dva výsledky ze základní části, kdy jsme s tímto soupeřem obě utkání jen velmi těsně prohráli o 3 body. I proto jsme šli do utkání s velkým odhodláním a sebevědomím získaným z posledních vítězství, tohoto soupeře porazit. Bohužel vstup do utkání nám, ale vůbec nevyšel. Přemíra snahy nám na začátku paradoxně více svazovala ruce. V útoku se nám nedařilo zakončovat jednoduché a jasné pozice z pod koše a také v obraně jsme se dopouštěli řady hrubých chyb. Hráči se rozčilovali nad nedanými koši, hledali chyby všude možně a málo se soustředili na pokyny trenérů z lavičky. Celkově jsme v prvním poločase podali opravdu špatný nekolektivní výkon a po zásluze jsme jej prohrávali o 11 bodů. O poločasové přestávce jsme pak museli tým hlavně zklidnit a vysvětlit hráčům jakých chyb je potřeba se vyvarovat. To se naštěstí podařilo a proto jsme začali hrát druhý poločas podstatně lépe. Změnou obrany i celkovým zlepšením hry na útočné polovině jsme se začali dostávat zpátky do zápasu. V této fázi utkání jsme hráli více týmově a dařilo se nám ubránit nájezdy soupeře do vnitřního prostoru. Zlepšili jsme také obranné doskakování a rychlým přechodem na útočnou polovinu jsme si vytvářeli dobré pozici pro zakončení. Když jsme navíc proměnili i několik úspěšných střel za 3 body začal se výsledek postupně otáčet na naši stranu. Poslední 3 minuty už se pak hrálo hlavně v naší režii a proto jsme si nakonec z Jihlavy odvezli vydřené a velmi cenné vítězství o 7 bodů. Pochvalu si hráči zaslouží hlavně za bojovnost a mentální odolnost, protože se za nepříznivého stavu psychicky nepoložili a dokázali zvrátit nepříznivý vývoj z prvního poločasu ve svůj prospěch. V tomto ohledu to pro nás byla velmi cenná zkušenost do budoucna. Důležité pro hráče je uvědomit si, že musí hrát koncentrovaně od první až do poslední minuty zápasu a soustředit se na svůj vlastní i týmový výkon. Velký obdiv a pochvalu zaslouží také všichni tři hostující hráči U17 z Pardubic, kteří odehráli 3 velmi těžká utkání ve třech dnech za sebou a jsou pro náš tým nepostradatelnou posilou.

Tomáš Tyl

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.