Jr. NBA opět ve Žďáře

Junior NBA je  celosvětový projekt NBA, který v České republice koordinuje ČBF. Ve sérii turnajů pro ZŠ hrají holky a kluci ze 4. a 5. tříd za svoji základní školu minibasketbalovou soutěž po vzoru NBA a hlavně v originálních dresech NBA pro samotné účasníky. V turnajích kvalifikace bojují přihlášené školy o možnost postoupit do hlavní soutěže a postupně až na finálový turnaj nejlepších škol v ČR.

Ve spolupráci s 2. ZŠ Komenského a BK Vlci Žďár proběhl ve čtvrtek jeden z kvalifikačních turnajů v klubové basketbalové hale. Tři týmy – ZŠ Komenského, ZŠ Švermova a ZŠ Na Pražské (Pelhřimov) se utkaly o dvě postupová místa do hlavní soutěže. 

Hned v první utkání to byl bratrovražedný souboj, ve kterém se střetli vlčata z Dvojky“ a vlčata ze „Čtyřky“. Ve obou týme bylo spoustu kluků a holek z minižákovských týmů a podle toho také utkání vypadalo. Rychlý minibasket měl náboj a navíc i skvělou atmosférud díky dětským fanouškům – dětem z 2. a3. tříd ZŠ Komenského. V utkání měla od začátku navrch vlčata ze „Čtyřky“ a utkání po povedeném výkonu vyhrála.

ZŠ Komenského vs. ZŠ Švermova
14   :   56    (6:30)

V druhém utkání proti sobě nastoupily kluci a holky ze ZŠ Komenského a ZŠ Na Pražské. Dětem z Pelhřimova se povedl začátek utkání a získali si průběžně více jak 10ti bodové vedení. Vlčata z Dvojky se ale nevzdávala a od druhé čtvrtiny hru vyrovnala. Po první půli tak nebylo nic rozhodnuto. O výsledku utkání rozhodnula třetí čtvrtina, ve které se pelhřimovským klukům a holkám podařilo vedení ještě navýšit a po vyrovnané čtvrté čtvrtině se mohli radovat nejen z vítězství, ale v tu chvíli už i z postupu do hlavní části soutěže.

ZŠ Komenského  vs.  ZŠ Na Pražské (Pelhřimov)
16 : 34    ( 12 : 22 )

Poslední utkání dne tak nerozhodovalo o postupujících (o těch už bylo rozhodnuto), ale o vítězi v turnaji. Vlčtata ze Čtyřky byla plná sebevědomí po prvním vítězném utkání a do utkání nenastoupila s plným soustředěním. Toho využili holky a kluci z Pelhřimova a aktivní hrou soupeře zaskočili. Chvíli trvalo, než se na hřišti projevila nejen dravost kluků a holek, ale i jejich větší sehranost. Ve druhé čtvrtině, kdy se tým ZŠ Švermova dostal do vedení už měl průběhu utkání fakticky pod kontrolou. Klíčem k vítězství a postupu bylo především soustředění.

ZŠ Švermova  vs.   ZŠ Na Pražské (Pelhřimov)
26   :   16    (14:10)

Do základní části Jr. NBA tak postupují ZŠ Švermova (1. místo) a ZŠ Na Pražské (2. místo). Kluci a holky si zahrají další minimálně 2 turnaje a už v dresech jednotlivých týmů z NBA budou bojovat o postup do dalších kol a snad i do velkého NBA Finále. O pořadatelství jednotlivých turnajů a termínech budeme informovat.