Jihomoravané sebrali mužům všechny body

Muži se po delší době představili vlastnímu publiku a šlo o nepovedenou rozlučku s rokem 2022. Proti třetím Žabovřeskám obrátili vývoj z 31:44 na 56:54, ale padli rozdílem deseti bodů. Se sestupem ohroženým Podolím, které „po mytí hlav“ přijelo v kompletním složení, neměli Vlci na výhru sílu.

„Po dvou venkovních výhrách jsme věřili, že uspějeme i doma. Obě utkání měla podobný průběh. Velmi dobře jsme začali, následně jsme zapomněli dávat koše a po poločase jsme výsledek honili. Patrný rozdíl byl v koncovkách. S Žabinami jsme šli do vedení, ale nedotáhli jsme to. Proti Podolí jsme už na to fyzicky neměli. Natěšení a posílení hosté využili toho, že v sobotu nehráli,“ uvedl trenér Petr Šilhart a dodal: „Je nutné vidět i kvalitu soupeře a protivníkům sportovně pogratulovat. V sobotu jsme hráli opravdu slušně, v tempu, ale nedokázali jsme si poradit s rozehrávačem Szarowskim, autorem 29 bodů. Náš nedělní výkon šel v 7. minutě dolů. Podolí bylo takticky velmi dobře připravené, hrálo tvrdě a zkušeně. Obrana nám už funguje slušně, ale v útoku to drhne a stále nás sráží střelba z dálky.“

Domácí nastoupili s černými páskami a před sobotním duelem došlo na vzpomínkovou minutu ticha za jejich dlouholetého trenéra Jaroslava Sedláka. Zklamání bylo z hráčů po utkání cítit. „Za celou kabinu bych chtěl říct, že Jára pro nás znamenal strašně moc, vždyť některé z nás trénoval 18 let. Hráli jsme pro něj. Speciálně sobotní porážka o to víc bolela,“ zklamaně pronesl hrající asistent Jiří Bubák.

Před Vlky je nyní dlouhá pauza. „Máme nelichotivou bilanci 2 výher a 8 porážek. Před sezonou ze soutěže odstoupila Chrudim, kterou nám nalosovali do dvojičky. Za 14 dní tak nemáme s kým hrát, další zápasy nás čekají až 7. a 8. ledna doma s Ostravou a Olomoucí. Hodně z nás se vrátilo koncem října po roční až tříleté pauze doslova z gauče. Naskočili jsme do rozjeté sezony. Teď se proto musíme na tréninku zmáčknout a fyzicky se mnohem lépe připravit na druhou polovinu ročníku, do které bohužel půjdeme ze sestupových vod,“ okomentoval Bubák nejbližší program.

VLCI ŽĎÁR – ŽABOVŘESKY BRNO 61:71 (15:17, 31:39, 50:54)
Body:
Bubák 24, M. Strážnický 8, Vavřínek 8, Z. Strážnický 6, Polívka 4, Vencálek 4, Seidler 3, Ondráček 2, Srogončík 2, Jun, Moučka, Pleva. Fauly: 26:14. Trestné hody: 10/5 – 38/25. Trojky: 2:4.

VLCI ŽĎÁR – RENOCAR PODOLÍ 57:73 (16:19, 31:40, 47:54)
Body: Bubák 13, Seidler 12, Strážnický 10, Vavřínek 9, Jun 4, Moučka 4, Polívka 2, Vencálek 2, Růžička 1, Ondráček, Strážnický, Topinka. Fauly: 22:23. Trestné hody: 31/15 – 15/7. Trojky: 2:8.