Jeřábek po premiéře v Evropě: Zápasy jsem si užil!

První zkušenost se Středoevropskou mládežnickou basketbalovou ligou (CEYBL) má za sebou Jan Jeřábek. Šestnáctiletý křídelník Vlků, který nastupuje v lize kadetů a juniorů si letos vyzkoušel hostování v kadetské kategorii (do 17 let) extraligové Jihlavy. Nyní má za sebou další významný skok, dostal šanci zahrát si za extraligové juniory Pardubic proti zahraničním soupeřům. „Byla to pro mě neocenitelná zkušenost,“ těší talentovaného hráče, který by v příští sezoně měl poprvé obléknout dres druholigových mužů.

Honzo, jak ses o nominaci na CEYBL dozvěděl?
Oznámil mi to trenér Danko, že by měl o mě a Mambu (Jakuba Jaroše) zájem pardubický kouč Dušan Bohunický. Mamba nakonec ze zdravotních důvodů jet nemohl, což byla velká škoda. Turnaj zrovna hostily Pardubice, takže to nebylo náročné ani časově.

Jaká byla tvoje reakce?
Byl jsem nadšený, řekl jsem určitě ano! Cítil jsem, že je to dobrá příležitost.

Spoustu lidí o podobné akci nic moc neví. Můžeš rozvést, co to pro tebe všechno obnášelo?
Pardubice hrají Středoevropskou ligu. Pokud mám správné informace, tak pan Bohunický si na tyto turnaje zve hráče, o něž má do budoucna zájem a chce je vidět na vlastní oči jak v tréninku, tak i zápasech. Jinak od čtvrtka do pátku jsem byl v Pardubicích, kde jsem měl nejdříve předzápasový trénink a odpoledne zápas proti Košicím. V pátek jsme hráli s německou Jenou.

Lišil se nějak trénink v Pardubicích oproti tvému klubovému?
Trénink byl dynamičtější a pro mě zajímavější v tom, že jsem dělal cvičení, která jsem neznal.

Kolik si dostal prostoru na hřišti a jak na tebe zahraniční soupeři zapůsobili?
V obou utkáních jsem hrál zhruba 10 minut. Soupeři byli na úrovni Pardubic, zápasy jsem si užil a byl bych rád, aby to pro mě nebyla poslední podobná příležitost.

Co bys poradil mladým hráčům a hráčkám klubu, aby se k podobné příležitosti dostali?
Dělat všechno v tréninku naplno, přidávat si a být na sebe nároční, protože konkurence v basketbalových centrech je na vyšší úrovni.

Autor: Jiří Bubák