Jednou bych chtěl za repre i hrát, přeje si Matěj Rosecký

Premiérové pozvánky do reprezentace se v říjnu dočkal žďárský Vlk Matěj Rosecký. Pro rozehrávače ligových starších žáků, který zároveň sbírá první zkušenosti i v lize kadetů, šlo o mimořádnou událost. „Když jsem se o nominaci od táty dozvěděl, byl jsem nadšený, nemohl jsem tomu vůbec uvěřit. Budu se snažit udělat maximum pro to, abych se v reprezentaci udržel a jednou jsem mohl hrát v českém dresu,“ září Matěj při vzpomínce na radostnou zprávu.

A makat na sobě bude muset opravdu hodně, protože se jednalo o širší reprezentační sraz pro Východ republiky v kategorii U15, kam bylo pozváno 16 hráčů. Podobný počet pak figuruje i v nominaci Západu ČR. „Doufám, že nějaké šance mám. Rád bych v šestnáctkách, sedmnáctkách nebo osmnáctkách za repre hrál. Musím si v tréninku přidávat, chodit běhat,“ uvědomuje si Matěj a dodává: „Dvoudenní sraz byl super, moc jsem si ho užil. Potkal jsem se s hráči z Pardubic, Olomouce, Ostravy, Opavy a dalších měst. Během tří náročných tréninků jsem posbíral spoustu zkušeností.“

Na běžném Vlčím tréninku je zvyklý na nároky svého otce a trenéra Tomáše, který už dotáhl do reprezentace i Pavla Krčmáře, jenž opět nechyběl v nominaci U16. Přesto ho jedna věc překvapila: „Nadšení kluků a to, jak se hráči mezi sebou hecovali,“ vypráví Matěj.

A s čím odjel ze svého první srazu? „Trenér Dušan Bohunický nám říkal, ať na sobě dál pracujeme, podporujeme a hecujeme své spoluhráče a jsme na ně drsní.“

Ve stejné kategorii nakoukla mezi moravskou smetánku i Vanessa Jurašek. Po dlouhé době tak mají Vlci zastoupení v dívčí i chlapecké složce.

Autor: Jiří Bubák