Je dobojováno!

Dvěma výhrami proti BK Brandýs a BA Nymburk se před domácím publikem rozloučili mladší žáci U14 se sezónou 2023/2024, ve které se díky postupu mezi 16 nejlepších týmů měla možnost ve druhé polovině sezóny v extraligové nadstavbě setkávat s tuzemskou basketbalovou elitou ročníku 2010. V konkurenci tradičních účastníků nejvyšších mládežnických soutěží jako jsou NH a Snakes Ostrava, Pardubice, BCM Olomouc, BA Nymburk a dalších si nevedla vůbec špatně a konečné 5.místo ve skupině B a bilance 6 výher a 8 porážek je toho důkazem. Dokázali jsme tak navázat na úspěšné MČR U 13 z předešlého roku, na kterém jsme obsadili konečné 7. místo, což nás těší.
Jak Brandýs, tak i Nymburk se nám podařilo překvapit a na venkovních palubovkách porazit, rozhodně nás ale nečekala snadná utkání a toho jsme si byli plně vědomi.

S vidinou možného postupu na MČR vstoupil do utkání lépe Brandýs a Vlkům chvíli trvalo, než srovnali krok. Úspěšná trojková střela v závěru první čtvrtiny Vlky zdravě nakopla a ti si tak v druhé části vybudovali rozhodující náskok, který jsme udržovali až do samého závěru. V tom jsme nakonec dokázali odrazit nápor hostů a zcela vyrovnané utkání tak dotáhli do vítězného konce, který kluci společně se zaplněným publikem náležitě oslavili.

Ještě byl ale kus práce před námi… I Nymburk přijel do Žďáru se značnou motivací urvat v posledním kole svoji první extraligovou výhru. Ani tohle utkání tak nebylo pro Vlky vůbec snadné a tomu odpovídala i naše koncentrace a nástup do zápasu. Vlci do utkání doslova vlétli a na konci první čtvrtiny vedli 26 bodovým rozdílem. Nymburští po nepovedeném úvodu ale rozhodně nesložili zbraně, přidali na důrazu v podkošovém prostoru, Vlky v druhé části doslova k ničemu nepustili a vrátili se do zápasu. Po důrazné promluvě mezi poločasy se kluci rychle vrátili k nasazení z úvodu utkání a ještě ve třetí části zápas rozhodli. I v posledním utkání sezóny si tak mohli společně s bezvadným publikem vychutnat radost z vítězství a úspěšně se rozloučit s basketbalovou sezónou 23/24.

BK Vlci Žďár -  BK Brandýs N.L.       71:64   (16:19,35:29,50:43)
Body: Krejčí 22, Růžička 17, Socha 16, Cik, Kreutzer po 4, Kašpar, Polívka po 3, Šrámek 2, Skala, Pešák
Fauly: 24:14
Trestné hody: 15/9-35/22
Trojky: 7:0

BK Vlci Žďár -  BA Nymburk       83:47   (39:13,41:28,69:33)
Body: Socha 25, Krejčí 21, Kašpar 8, Růžička, Osmík po 6, Pešák, Šrámek po 5, Cik 4, Kreutzer 3, Skala
Fauly: 12:19
Trestné hody: 22/14-8/3
Trojky: 3:0         

Velké díky a poděkování za nadšení, píly, odhodlání a skvělou reprezentaci klubu bych tak velmi rád směřoval jak všem hráčům (jste borci kluci!), tak zároveň i všem rodičům, kteří nás neustále neúnavně podporují a povzbuzují. Bez vás by to určitě nešlo!

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek