I nejstarší minižáci vstoupili do sezóny úspěšně

V pořadí třetím chlapeckým týmem, který zahájil sezónu jsou nejstarší mini U13. V Bílovicích nad Svitavou se utkali nejprve s týmem Podolí a následně s domácím Sokolem.
V prvním utkání kluci perfektně začali. Dobrá obrana, chyby soupeře, rychlé protiútoky. Hned z kraje utkání si kluci vytvořili více jak 10ti bodové vedení a celou první čtvrtinu byli výrazně lepším týmem. V druhé čtvrtině se hrál trošku jiný basket a hra se vyrovnala. Silnější pětka Podolí se dokázala lépe prosazovat proti naší obraně (ne vždy byli kluci dostatečně rychlí nebo i trpělivý) a naše vedení se o pár bodů snížilo. Nemuselo tomu tak být, kdyby kluci proměnili nemalý počet dobrých střel a průniků ke koši. Ale chyby ke sportu patří a tak jsme v poločase vedli rozdílem 8mi bodů.

V druhé půli dokázali kluci zareagovat na některé situace na hřišti a znovu převzali otěže utkání do svých rukou. I přesto se o výsledku utkání rozhodovalo až v závěrečné čtvrtině. Kluci z „druhé pětky“, věděli, že musí oproti 2. čtvrtině zlepšit obranu. To se jim povedlo, když soupeři dovolili jen 8 bodů za poslední čtvrtinu. V útoku se kluci ale trochu trápili, když si míč nepůjčovali tak lehce jak by měli. O vítězství nakonec rozhodli z několik rychlých kombinací po time outu, ve kterém jsme se na týmovější pojetí upozornili. Zasloužená výhra proti silnému soupeři byla na úvod soutěže určitě příjemná.

Renocar Podolí    vs.    Vlčata Žďár
34   :    51   (3:18, 20:28, 26:40)

Druhé utkání turnaje proti domácím Babicím nabídlo výrazně jiný obrázek. Kluci po povedeném prvním utkání bojovali především se svojí koncentrací a omezením v driblinku. Největším problémem, který kluci nedokázali za celé utkání odstranit byla místy až trapná hra pod vlastním košem po střele soupeřů. DOSKOK, DOSKOK, DOSKOK …. Soupeř měl někdy 3, někdy 4 a někdy i  5 střel v jediném útoku a kluci se pouze ohlíželi za míči, které jim lítali nad hlavou, mezi rukama, pod nohama….. hrůze. Utrápená první čtvrtiny plná nepřesných přihrávek a střel nebyla hezká na pohled.  

Naše hra se začala zlepšovat od druhé čtvrtiny, byli jsme postupně výrazně lepším týme a s postupem času se zlepšovala i spolupráce dvojic či trojic bez driblinku. Chyby, kterých se kluci dopouštěli při přihrávkách pak byli přesně tím, čím si musí projít na cestě k týmovějšímu pojetí s častějším sdílením míče na úkor individuální hry. Takovéto chyby se dají pochopit a kluky snad někam posunou.

Sokol Babice   vs.    Vlčata Žďár
26    :    60     (2:12, 12:27, 16:41)

Kluci odehráli dvě dobrá utkání, ve kterých naznačili jak silným týmem mohou v průběhu sezóny být. Musí ovšem hrát s plným soustředěním a navzájem si pomoc nejen v obraně (což se jím dařilo), ale i v útoku hrou bez míče.

Ve svém prvním domácím turnaji se představí v 15.10. proti Tygrům Brno a BK Vyškov.