Houston Rockets (ZŠ Švermova) do Play off 2022 Jr. NBA

Základní část letošního ročníku Jr. NBA League už je téměř u konce a až na divizi A Východní konference známe všechny postupující. Zatímco v některých divizích bylo o postupujících zcela jasno, jinde se muselo čekat do poslední chvíle, kdo bude mít možnost na podzim bojovat v play off. Tým ZŠ Švermova, složený z holek a kluků 4. a 5. tříd a hlavně kompletně ze žďárských vlčat postoupil zcela jednoznačně ze své divize do podzimních Play off bojů. 

Ve skupině 4 týmů jsme se průběžně potkali s týmem New Orleans Pelicans (ZŠ Studánka Pardubice), Dallas Mavericks (ZŠ Smetanova Přelouč) a Memphis Grizzlies (ZŠ Zdechovice). Nejprve na turnaji v Pardubicích a následně jsme druhý turnaj pořádali ve Žďáře. Bohužel, ve stanoveném termínu se v klubové hale ještě stále renovovala palubovka a tak se turnaj odehrál ve sportovní hale na Bouchalkách. Ani tato změna, ani probíhající rekonstrukce šaten, ale nebyly překážkou pro tým Houston Rockets (ZŠ Švermova). I v druhém turnaji dokázali holky a kluci naprosto suveréním způsobem přehrát všechny tři další týmy v divizi F - SouthWest a bez porážky si zajistili postup do podzimní části Jr. NBA.

V průběhu celého turnaje byla na všech vidět obrovská chuť si zahrát. Kluci i holky si společně turnaj užívali a bylo vidět, že ze hry mají opravdu radost. Výsledky jednotlivých utkání spíš dokumentují, že tým ze ZŠ Švermova, byla v divizi F opravdu dominantní.

Houston Rockets (ZŠ Švermova) vs. Memphis Grizzlies (ZŠ Zdechovice)
72    :    12    (40:6)

Houston Rockets (ZŠ Švermova) vs. Dallas Mavericks (ZŠ Smetanova Přelouč)
80   :    8   (46:2)

Houston Rockets (ZŠ Švermova) vs. New Orleans Pelicans (ZŠ Studánka Pardubice)
52    :   14    (30:8) 

.... a co bude dál???

Konferenční finále Jr. NBA League
8 (osm) týmů z každé konference postupuje do Play-off. V Play-off konference proběhne jednodenní turnaj - konferenční finále. V rámci těchto konferenčních finále budou hrány osmifinále a čtvrtfinále soutěží. Vítězové čtvrtfinálových duelů soutěží (celkem 8 družstev) postupují do Velkého Finále.

Velké Finále
Vyvrcholení projektu za účasti 4 (čtyř) nejlepších týmů z každé soutěže (4x WEST a 4x EAST). Celkem bude Velké finále odehráno za účasti 8 (osmi) týmů. Budou odehrána 4 (čtyři) čtvrtfinále, 2 (dvě) semifinále, zápas o 3. místo, finálové utkání a zápasy o umístění.

.... před holkama a klukama ze ZŠ Švermova je ještě dlouhá cesta do finále celé Jr. NBA, ale proč nemít velké sny a ambice. Základní část zvládli perfektně. 

Pokud se chce dozvědět něco více o Jr. NBA, hracím systému atd. .... čtěte zde