HOŘKÉ PROHRY STARŠÍCH MINIŽÁKYŇ U13

VLČATA ŽĎÁR : BK ŽABINY BRNO    44 : 64 ( 10:11; 28:25; 34:47)
Body: Jurašek V. 14, Špačková 10, Klímová 6, Němcová 4, Jarošová 4, Jurašek A. 4, Zedníčková 2, Horká, Tlustošová, Humpolcová, Burešová, Tichá

Utkání, která měla být původně hrána v Brně se odehrála na palubovce Vyškova. Snad úplně poprvé jsme byly v téměř kompletní sestavě, a tak jsem věřila v dobrý výkon. Jako první nás čekalo Brno, od prvních minut s ním žďárské hráčky držely krok. Důsledná obrana těsně na míč, ze které jsme získaly několik rychlých protiútoků. Důrazné nájezdy na koš s úspěšným zakončením byly receptem k velmi dobrému výsledku. Hráčky na hřišti v první polovině utkání předvedly vše, co se po nich chtělo a tak jsme se v poločase mohly radovat s mírného náskoku (28:25).

Radost bohužel netrvala dlouho. Do druhé části nastoupilo úplně jiné družstvo. Jakoby se již spokojilo s výsledkem a přestalo hrát. Soupeřky si tak zcela volně najížděly na koš a každý volný míč skončil v jejich rukou. Naše obrana se úplně rozpadla. Třetí čtvrtinu jsme věnovaly hráčkám z Brna (6:22), které si tak pojistilo vítězství. V posledních 8-mi minutách jsme ještě dokázaly zvednout hlavu a zabojovat. Bohužel náskok byl příliš vysoký a Brno si tak vítězství už vzít nenechalo.

BK VYŠKOV : VLČATA ŽĎÁR    56:54 (16:12, 35:16, 39:43)
Body: Němcová 18, Jarošová 12, Jurašek V. 7, Zedníčková 5, Klímová 4, Špačková 4, Jurašek A. 2, Tlustošová 2, Horká, Tichá, Humpolcová, Burešová

Druhé utkání s domácím Vyškovem začalo skvěle. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Žďárské hráčky s nimi držely krok, precizní obrana a rychlý protiútok po zisku míče, který dokázaly proměnit. V případě získaného faulu jsme měly možnost přidat důležité body trestnými hody, ale v této disciplíně se nám bohužel nedařilo. Tahle radost z velmi dobře odvedené hry opadla v momentě, kdy začala druhá osmiminutovka. Přestaly jsme běhat, obrana žádná a jen jsme přihlížely tomu, jak si domácí hráčky volně dávají koše. Za těchto „bolavých“ 8 minut jsme daly pouhé dva koše a inkasovaly 19 bodů.

Po důrazném napomenutí hráček v poločasové pauze, jsme do třetí čtvrtiny vlétly s absolutně jiným nasazením. Žďárská vlčata dovolila Vyškovu skórovat pouze dvakrát. Pak nasadila velmi důraznou a těsnou obranu po celém hřišti, ze které získala spoustu míčů, a téměř vždy úspěšně bodovala. Skvělá spolupráce na hřišti a bojovnost všech hráček byla neuvěřitelná. Prakticky po celou dobu se hrálo jen na naší útočné polovině. Odměnou za to byla šňůra 23 bodů. Holky dokázaly otočit zápas v náš prospěch (39:43). Napětí v závěrečné čtvrtině by se dalo krájet. Koše padaly na obou stranách a bylo vidět, jak oba týmy touží po cenné výhře. Neskutečné co holky předváděly. Hrálo se vyrovnaně do posledních sekund zápasu. Bohužel 14 sekund před klaksonem jsme ztratily míč a Vyškov skóroval. Žďárská vlčata tak musela skousnout hořkou prohru o jediný koš.

Klobouk dolu přede všemi děvčaty, protože to co předvedla bylo neuvěřitelné. Těší mě, že se dokáží semknout a vyždímat ze sebe maximum. Bylo to naprosto skvělé utkání a doufám, věřím, že příště se budeme radovat my.