Holky a kluci z přípravky v akci

První turnaj sezóny pro kluky a holky z přípravek proběhl o víkendu v Táboře. Náhoda tomu chtěla, že do Tábora vyrazil jak tým chlapecké přípravky tak i ten dívčí. Potkali se se zde s domácími Medvědy a týmem z Plzně.  

Po společné cestě autobusem vyběhli po rychlém převlečení do dresů kluci i holky na palubovku a během chvíle rozehráli svoje první utkání. Nebyl čas na nervozitu ale vlastně ani na to se pořádně rozkoukat a už se hrálo. Holky bojovaly o vítězství proti domácím Medvědům. Přestože s domácím chlapeckým týmem držely krok, vítězství jim nakonec o pár bodů uniklo. Ne tak pochvala od trenérky Zuzky, které si cenila holčičí bojovnost v průběhu utkání. Kluci si na úvod turnaje poradili se smíšeným týmem Plzně. Bylo to ale nehezké vítězství, když kluci udělal spoustu chyb, především kvůli nesoustředěnost… uff.

V druhém kole turnaje si žďárská vlčata soupeře prohodila. Kluci trochu zlepšili koncentraci oproti prvnímu utkání a poradili si i s týmem Medvědů. Ale i v druhém utkání klukům trochu chyběla jiskra a rychlost. Oproti tréninkům hráli kluci nepochopitelně pomalu a ustrašeně a určitě umí hrát lépe, ale i tak zvládli zvítězit. Holky, které hrály s větší chutí než kluci potrápily i tým z Plzně. Bohužel to na vítězství opět nestačilo, přesto mohou mít holky se své hry dobrý pocit. Snažily se, bojovaly, bránily…. Soupeř měl však několik vyšších a šikovnějších hráčů.

Třetí utkání turnaje sehrála Vlčata proti sobě. Byl to boj, ve kterém nakonec zvítězili kluci, především díky přesnějšímu zakončení protiútoků…..

Celá neděle v Táboře ale byla především o společně stráveném čase a sbírání prvních zážitků a zkušeností z opravdových utkání. Snad se to povedlo. Při cestě do Tábora to ještě byli kluci z přípravky (v autobuse vzadu) a holky z přípravky (v autobuse vepředu). Cestou nazpět už to byla žďárská vlčata v autobuse (s balónky, fandítky a spoustu chytrých řečí, které museli všichni slyšet).... 

Závěrem ještě jedno speciální poděkování naší klubové kondiční specialistce Zuzce Fejtová, které ochotně vyrazila s dívčí přípravkou, zatímco trenérky přípravky bojovaly v hráčských rolích na různých palubovkách.  …. Zuzko, díky!!