Holky a kluci z Přípravek U10 společně na turnaji

Povedený turnaj sehráli v neděli kluci a holky z přípravek. Společný tým chlapecké a dívčí přípravky U10 se sice poprvé potkal před odjezdem u klubové haly. Už na cestě směr Vyškov byl ale autobus plný legrace, smíchu a zpěvu.

V prvním utkání jsme se potkali s přípravkou jihlavského klubu. I přes chvílemi vlažný a nedůrazný výkon jsme od začátku mírně vedli a do hry se pravidelně zapojovalo všech 14 vlčat našeho týmu. První minutky na hřišti odehrál i Jeník Šafránek, který se se svými 125 cm na hřišti rozhodně neztratil. V průběhu utkání jsme se snažili zlepšit v osobní obraně po celém hřišti a také o rychlý protiútok. Každý z kluků a holek se na hřišti pral s něčím jiným, často ani ne tak se soupeřem jako s vlastními dovednostmi, ale snaha a chuť do hry byla společná pro všechny a přinesla nám první společné vítězství.

BC Vysočina   vs.   Vlčata Žďár
30   :    53     (15:29)

Druhé utkání s domácím týmem slibovalo větší drama a k němu nakonec opravdu došlo. První poločas byla z naší strany opravdu nepovedený. (Asi se trochu projevila tajná zbraň domácích, kteří nás před utkáním pozvali do klubovny na limonádu a párek v rohlíku.) Na hřišti nám v první půli výrazně chyběla bojovnost a energie. Soupeř si tak i díky obrovskému počtu vybojovaných a doskočených míčů vybudoval až 12ti bodové vedení. My jsme ale nesložili zbraně a nesklonili hlavy.

V druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila. V první řadě jsme začali bojovat o neutrální míče a díky tomu jsme měli více příležitostí v protiútocích. První pětka tak ukázala způsob jak soupeře bránit a přehrávat. Škoda těch neproměněných střel a příležitostí..... I přesto, že jsme i po 3. čtvrtině ztráceli 9 bodů víra ve vítězství nás neopouštěla. Druhá pětka navázala na výkon jejich spoluhráčů a v průběhu 4 čtvrtiny nejen smazala vedení Vyškova, ale dokonce dokázala otočit skóre na jednobodové vedení v náš prospěch. Ani soupeř se ale nevzdával, a tak se poslední 3 minuty bojovalo o každý míč, možnost k zakončení, o každý koš. Přestože jsem měli spoustu příležitostí strhnout vítězství na naši stranu ztráceli jsme na konci utkání 1 bod. Vítězství bylo určitě v našich silách, to jsme všichni věděli. Aspoň jsem mohli mít dobrý pocit z naší hry v druhém poločase. Pogratulovali jsem tedy soupeři k vítězství, poděkovali fanouškům a palubovku jsem opouštěli s hlavou vzhůru. Odehráli jsme dobré utkání a získali spoustu nových zkušeností.

BK Vyškov   vs.    Vlčata Žďár
53    :    52      (42:30)

Po nejrychlejším sprchování v sezóně si vlčata v klubovně vyzvedli párky v rohlíku a vyrazili jsme na cestu….