Hodnocení sezóny 2017 – 2018 - BK VLCI Žďár nad Sázavou

Hodnocení sezóny 2017 – 2018  -  BK VLCI Žďár nad Sázavou

Před začátkem této sezóny, bylo zvoleno nové vedení klubu a v září se ujalo své funkce. S novým vedením přišly nově stanovené cíle a vize pro celý klub, na kterých se ihned začalo systematicky pracovat. Některé věci se zdařily zapracovat a změnit docela v krátkém časovém období, ale ty nejdůležitější, jako je návaznost hráčů a hráček v ročnících, koncepce trénování a jiné, to jsou věci, které vyžadují dlouhodobý průběh, aby se mohly a daly úspěšně uskutečnit. Změnil se název klubu, bylo vytvořeno nové klubové logo, byly založeny zcela nově pohybové přípravky a navázala se nová spolupráce se všemi základními školami ve Žďáře nad Sázavou. I když má klub nový název BK VLCI Žďár nad Sázavou, v letošní sezóně ještě musel všechna svá mistrovská utkání odehrát pod názvem starým. Náš klub do sezóny přihlásil celkem dvanáct družstev do soutěží celostátních i oblastních. Pět družstev hrálo ligové soutěže, jedno družstvo bojovalo v regionální soutěži a ostatních šest týmů se zúčastnilo nejvyšších soutěží v oblasti Jižní Moravy.

I když pro některá družstva nezačala sezóna zrovna nejlépe, přes všechny drobné nedostatky a potíže se dá velmi směle říci, že tato sezóna patří v našem klubu k těm velmi dobrým, až k jedněm z nejlepších v celé klubové historii. Důkazem toho je postup mužů do kvalifikace o první ligu, dvě družstva ve finálové fázi celostátních dorosteneckých lig, účast starších minižáků na mistrovství republiky a krásné druhé místo mladších minižáků na národním festivalu v Ostravě. I ostatní družstva ve svých soutěžích nezahálela a rozhodně svými výkony nezklamala. Zvlášť předvedená hra a výsledky našich nejmenších potvrzují, že se ubíráme tou správnou cestou a že máme v budoucnosti rozhodně na čem stavět. Všem družstvům se v jejich činnosti věnovali zkušení a dlouholetí trenéři, kteří svojí prací týmům velmi pomohli a za to především jim, ale i všem hráčům a hráčkám, patří obrovské poděkování.

Muži A

Soutěž :  2. liga  -  1. místo                                Kvalifikace o 1. ligu  -  3. místo
Trenér :  Šilhat Petr                                           Asistenti : Rosecký Tomáš, Bubák Jiří

Na začátku sezóny byl uvolněn pro první ligu hráč Jiří Bubák a tím se vytvořila možnost dát šanci ostatním hráčům na podkošové pozici. Celkový cíl byl udržet se po základní části v první osmičce a dát větší prostor na hřišti mladším hráčům. Bohužel po pěti zápasech, kde jsme nasbírali čtyři porážky, se situace zcela změnila. Jiří Bubák byl povolán zpět do týmu a družstvo bylo doplněno i o Ivana Šafránka. Tyto dva tahy nastartovaly ostatní hráče a základní část jsme ovládli s celkové patnácti výhrami a pěti porážkami. Ve čtvrtfinále a v semifinále jsme pak vždy dvěma vítěznými zápasy přešli přes družstva Valašského Meziříčí a Hladnova. V samotném finále ligy jsme si poradili i s družstvem Liberce a sen o první lize se velmi přiblížil. V této kvalifikaci jsme se utkali s družstvy z  Olomouce a Vyšehradu. Bohužel dvě nešťastné prohry s Olomoucí, pokaždé v samém závěru utkání nám bránu do první ligy uzavřely. Nezbývá než se znovu pokusit vybojovat tuto soutěž v nové sezóně. Jediné negativum bylo v přístupu některých hráčů v docházce na trénink. Všem hráčům přesto děkuji za jejich perfektní přístup k jednotlivým zápasům a za maximální předvedené výkony v rámci svých možností.

Muži B

Soutěž :  Oblastní přebor 1. třídy  -  6. místo                    Vyřazení ve čtvrtfinále
Trenér :  Veselý Rostislav ml.                                           Asistent :  Rosecký Tomáš

Do družstva se před sezónou vrátili dlouholetí hráči, kteří si dali herní pauzu. Tým tak do začátku vstupoval s velkým optimismem a myšlenkami na vysoké příčky. Hned první dva zápasy však ukázaly, že to nebude nic jednoduchého. Družstvo se však v průběhu soutěže dávalo pomalu dohromady, dokázalo zvítězit v několika důležitých zápasech a na konci s celkovou bilancí deseti výher a deseti proher si zajistilo celkovou šestou příčku, což jim zaručovalo účast v nadstavbové části soutěže. Zde narazili na silného soupeře z Kyjova, kterému se nepodařilo vzdorovat hlavně díky zraněním a nemocem některých našich hráčů. Družstvo tak ukončilo svoji soutěž již ve čtvrtfinále, ale i přesto se celá sezóna dá hodnotit velmi pozitivně.

Kadeti U 17 A

Soutěž :  Dorostenecká liga  -  2. místo                            Finále ligy  -  6. místo
Trenér :  Kazda Petr                                                          Asistenti : Bříza Jiří, Mazourek Petr

Nejlepší střelec :  Mazourek Petr  -  633 bodů.

Před sezónou absolvovalo družstvo úspěšně kvalifikaci o druhou nejvyšší soutěž ve své kategorii. Příprava pak ukázala pár nedostatků, na kterých však byl čas ještě zapracovat. V základní části náš tým předváděl velmi dobré výkony, i když hodně často hrál proti značně vyšším hráčům. Celkové druhé místo v naší skupině tak znamenalo postup do finálové části ligové soutěže, což byl pro náš tým velký úspěch. To, co se nám v průběhu základní části vyhýbalo, nás v plném rozsahu postihlo v jarní finálové fázi ligy. Zranění, různá onemocnění a i přístup některých hráčů, to vše způsobilo, že jsme sedm z deseti zápasů odehráli pouze v šesti lidech. Díky tomu jsme dokázali naše soupeře porazit pouze dvakrát a nakonec tak obsadit ve finálové skupině poslední šesté místo. I tak je to obrovský úspěch celého týmu, protože jsme byli šestí z celkového počtu dvacet čtyři družstev, která v soutěži startovala. V závěru pak ještě tým dokázal vybojovat postup do ligy juniorů pro příští rok a tím parádně zakončil velmi úspěšnou a povedenou sezónu.

Kadeti U 17 B

Soutěž :  Regionální divize  -  7. místo
Trenér :  Vokálek Luboš                                            Asistenti : Topinka Radim, Kazda Petr

Soutěž byla určena pro hráče, kteří nedostanou v lize moc prostoru a také pro věkově mladší, aby získávali herní zkušenosti. Bohužel na začátku sezóny ukončili svoji herní činnost hned tři hráči najednou a to se hodně projevilo na obsazení tohoto družstva. Do utkání tak museli nastupovat hráči, pro které tato soutěž vůbec nebyla původně určena. Nutno ještě říci, že někteří naši hráči tak hráli proti soupeřům, kteří byli o dva až tři roky starší, což je v této kategorii velmi hodně znát. Přes počáteční vysoké porážky se hráči postupně dokázali přenést a v dalším průběhu sezóny se začali velmi zlepšovat ve všech činnostech na hřišti. Výsledné sedmé místo sice není úspěchem, ale v počtu získaných herních zkušeností a poznatků byla tato soutěž obrovským přínosem pro všechny zúčastněné hráče.

Starší minižáci U 13

Soutěž :  Oblastní přebor  -  1. místo                               Mistrovství ČR  -  11. místo
Trenér :  Veselý Rostislav st.                                           Asistenti : Danko Jan, Beneš Radovan

Nejlepší střelec :  Polívka Šimon  -  560 bodů.

Družstvo tvořilo celkem šestnáct hráčů ze dvou ročníků a bylo doplněné dvěma hráči z jihlavského klubu. Před ostrým startem tým absolvoval přípravný turnaj v Písku, kde obsadil druhé místo za družstvem z Maďarska. V oblastní soutěži naši hráči dokázali zvítězit ve dvaceti dvou zápasech a jen šestkrát odešli poraženi. Dokázali tak zcela zaslouženě získat titul přeborníka Jižní Moravy a to jim zajistilo účast na mistrovství republiky. Zde se bohužel již tolik nedařilo. Jedna prohra v prodloužení a druhá s pozdějším vítězem je díky systému mistrovství poslala do skupiny o deváté až dvanácté místo. V této skupině se po jedné výhře a po jedné prohře podařilo obsadit celkové jedenácté místo. Svoji první sezónu, kdy kluci hráli na stejně vysoké koše jako kategorie dospělých složek, mohou hráči hodnotit jako obrovsky úspěšnou. Po celou dobu se hráči zlepšovali ve všech herních činnostech a předváděli pěkný basketbal. Svým poctivým přístupem tak vytvářejí velmi perspektivní tým pro budoucnost.

Mladší minižáci U 12

Soutěž :  Oblastní přebor  - 2. místo                            Festival ČR  -  2. místo
Trenér :  Veselý Rostislav st.                                       Asistenti : Danko Jan, Beneš Radovan

Nejlepší střelec :  Jaroš Jakub  -  324 bodů.

Družstvo tvořilo celkem sedmnáct hráčů ročníků 2006 a 2007. V soutěži odehrálo dvacet čtyři zápasů, kde v šestnácti dokázalo zvítězit a pouze v osmi případech odešli poraženi. Tato bilance jim zajistila celkové druhé místo v oblastním přeboru a také právo účasti na celostátním festivalu v Ostravě. Na festivalu se ze základní skupiny probojovali do čtvrtfinále, kde s přehledem přehráli své soupeře a slavili tak další postup. Totéž se opakovalo i v semifinále, a tak naši kluci mohli bojovat o kov nejcennější. Ve finále pak podlehli po velkém boji družstvu Ostravy a obsadili výborné druhé místo. Sezónu můžeme hodnotit jako velmi dobrou a úspěšnou. Kluci předvedli řadu pěkných výkonů a vyznačovali se velkou bojovností, dobrým přístupem a snahou neustále se zlepšovat.

Nejmladší minižáci U 11

Soutěž :  Oblastní přebor  -  8. místo
Trenér :  Kazda Jiří                                                  Asistenti : Sedlák Jaroslav, Rosecký Tomáš

Nejlepší střelec :  Džurban Jan  -  196 bodů.

Tým absolvoval celkem třicet utkání a z toho dokázal devětkrát vyhrát a v ostatních zápasech odešel poražen, i když mnohdy jen těsným rozdílem. V základní části se nepodařilo postoupit do finálové skupiny a tak jsme museli hrát ve skupině o umístění. Zde se nám celkem dařilo předvádět dobré výkony a podařilo se nám tak nakonec obsadit celkové osmé místo v soutěži. Pokud někteří hráči zlepší svoji docházku a svůj celkový přístup k basketbalu, určitě se v budoucnosti neztratí a budou všem vyrovnanými a rovnocennými soupeři.

Přípravka U 10

Soutěž :  Oblastní přebor  -  nehodnoceno
Trenér :  Sedlák Jaroslav                                        Asistenti : Kazda Jiří, Rosecký Tomáš

Nejlepší střelec :  Plevová Petra  -  81 bodů.

Tým přípravky absolvoval celkem sedmnáct společných tréninků. Někteří hráči se však budou muset nad svojí docházkou a přístupem k tréninkům velmi zamyslet. Na začátku prosince 2017 se družstvo přihlásilo k soutěžním utkáním v oblastním přeboru. Zde odehráli ve čtyřech turnajích celkem osm zápasů, z nichž šest dokázali vyhrát a jen dvakrát odešli poraženi. Bohužel se v této soutěži nehodnotilo celkové pořadí, jinak by náš tým určitě byl na medailových pozicích. Pochvalu zaslouží všichni hráči a hráčky za předvedenou snahu a výkony. Tým je určitě velkým příslibem pro klub do budoucnosti.

Ženy

Soutěž :  2. liga  -  5. místo
Trenér :  Křišta Vlastislav                                    Asistent : Stočková Věra

Družstvo nastoupilo do své druhé ligové sezóny s cílem pokusit se postoupit do finálové části a vyhnout se tak bojům o záchranu v lize. Bohužel se ukázalo, že nedostatek tréninků je v takovéto soutěži celkem rozhodující. Základní část odehrály ženy se střídavými výsledky a to bohužel na postup do finálové části nestačilo. Ve skupině o udržení si naše hráčky vše již řádně pohlídaly a dokázaly si tak udržet ligovou příslušnost i pro další rok. Hráčky budou muset výrazně zlepšit svoji docházku a přístup k tréninkům, jinak se může stát, že budou mít problémy tuto soutěž udržet. Doufáme, že se toto vše zlepší a naše ženy budou hrát na předních příčkách a předvádět kvalitní basketbal.

Juniorky U 19

Soutěž : dorostenecká liga  -  4. místo                         Skupina o udržení  -  3. místo
Trenér :  Friedl Miroslav                                             Asistent : Burda Zdeněk

Nejlepší střelec : Slámová Natálie  -  250 bodů.

Cílem našeho družstva bylo udržení této soutěže pro příští rok. Naše hráčky hrály proti věkově starším a zkušenějším soupeřkám a nutno říci, že se v zápasech proti nim vůbec neztratily. Po několika smolných a těsných porážkách se nám nepodařilo postoupit ze základní skupiny do finále. Ve skupině o udržení však naše děvčata hrála velmi dobře a celou skupinu bez jediné porážky zcela přesvědčivě vyhrála. Tím se podařilo splnit daný cíl. Za předvedené výkony všem hráčkám patří poděkování a věřím, že v příští sezóně se nám již postup do finálové části podaří, což bude taky jednoznačný cíl pro naše družstvo.

Kadetky U 17

Soutěž :  Dorostenecká liga  -  2. místo                                     Finále ligy  -  4. místo
Trenér :  Friedl Miroslav                                                           Asistent : Burda Zdeněk

Nejlepší střelec : Nerudová Simona  -  403 bodů.

Družstvo vstoupilo do své ligové sezóny celkem úspěšně. Děvčata se snažila se o postup do finále, což se nakonec díky druhému místu podařilo. Finále odehrála se střídavými výsledky a nakonec obsadila čtvrté místo v lize z celkového počtu dvacet čtyři družstev, což je pro náš tým velkým úspěchem. Navíc jsme se po celou sezónu potýkali s malým počtem hráček, protože několik děvčat se rozhodlo odejít do Brna, kde měly šanci hrát nejvyšší soutěže ČR. Přesto však hráčky předváděly dobré výkony a za to zaslouží poděkování a pochvalu. Bohužel pro naprostý nedostatek hráček daného ročníku se musíme této soutěže v příštím roce vzdát a hrát pouze soutěž o stupeň nižší na úrovni regionálních oblastí.

Starší minižákyně U 13

Soutěž :  Oblastní přebor  -  4. místo
Trenér :  Stočková Věra                                                       Asistent : Blažejovská Pavla

Od řídícího orgánu soutěže byla družstvu udělena výjimka, takže za tým mohly nastoupit i tři věkově starší hráčky. Bohužel však kvůli tomu nemohlo družstvo v případě úspěchu pomýšlet na účast ve finálových celostátních soutěžích. Začátek sezóny příliš podařený nebyl, ale v dalším průběhu soutěže se naše děvčata postupně velmi zlepšovala a v závěru již předváděla pohledný a bojovný basketbal. Pokud všechny hráčky dokáží zlepšit svoji docházku na tréninky a dokáží na sobě tvrdě a poctivě pracovat, mohou určitě v budoucnosti být velmi nebezpečnými soupeřkami všem družstvům.

Sezóna 2018 - 2019

V nadcházející sezóně bude náš klub vstupovat již do své šedesáté deváté soutěžní sezóny. V soutěžích již budeme vystupovat pod novým názvem. V mužských složkách budeme hrát pod názvem BK Vlci Žďár, v ženských složkách budou naše děvčata vystupovat jako BK Vlčice Žďár a všechny naše minižákovská družstva pak budou hrát pod názvem BK Vlčata Žďár. Do soutěží pro příští ročník jsme přihlásili celkem třináct družstev. Šest z nich bude hrát v celostátních soutěžích, což je pro náš klub velmi dobré, protože celkově existuje deset možných ligových soutěží. Jedno družstvo pak zasáhne do bojů v regionální lize a zbylých šest týmů našeho klubu bude bojovat v nejvyšších soutěžích oblasti Jižní Moravy. Pevně věříme, že všichni zúčastnění, hráči, hráčky, trenéři a v neposlední řadě i funkcionáři našeho klubu, nasadí všechny své schopnosti a síly, aby co nejlépe reprezentovali náš klub a své město. Věříme, že poctivým přístupem dokážeme minimálně zopakovat všechny dosažené výsledky a že předvedeme maximum, abychom případně tyto výsledky dokázali ještě překonat. K tomu všem přejeme v jejich úsilí hodně zdaru a štěstí.

Soutěže a obsazení družstev trenéry pro sezónu 2018 – 2019

Ligové soutěže  :

Muži A  -  2. liga  -  Šilhat Petr, Bubák Jiří, Rosecký Tomáš
Junioři U 19  -  Dorostenecká liga  -  Kazda Petr, Topinka Radim
Kadeti U 17  -  Dorostenecká liga  -  Kazda Petr, Topinka Radim
Mladší žáci U 14  -  Žákovská liga  -  Veselý Rostislav st., Danko Jan, Beneš Radovan

Ženy  -  2. liga  -  Kazda Jiří, Stočková Věra
Juniorky U 19  -  Dorostenecká liga  -  Friedl Miroslav, Burda Zdeněk

Regionální soutěže:

Kadetky U 17  -  Regionální liga  -  Burda Zdeněk, Friedl Miroslav

Oblastní soutěže:

Muži B  -  Oblastní přebor 1. třídy  -  Rosecký Tomáš, Veselý Rostislav ml.
Starší minižáci U 13  -  Oblastní přebor  -  Danko Jan, Veselý Rostislav st., Beneš Radovan
Nejmladší minižáci U 11  -  Oblastní přebor  -  Rosecký Tomáš, Sedlák Jaroslav
Starší minižákyně U 13  -  Oblastní přebor  -  Blažejovská Pavla, Stočková Věra
Nejmladší minižákyně U 11  -  Oblastní přebor  -  Friedl Miroslav, Jozífková Hana
Přípravka U 10  -  Oblastní přebor  -  Rosecký Tomáš, Sedlák Jaroslav