Her World, Her Rules

Her World, Her Rules

Rozvojový projekt České Basketbalové Federace zaměřený na motivaci a rozvoj mladých basketbalistek zamířil v uplynulém týdnu do Pelhřimova. Z našeho klubu se jednodenního kempu zůčastnily tři hráčky ročníku 2007 z týmu mladších žákyň. Byly to Pavla Vampolová, Nicol Šindelková a Klára Pekáčová. Spolu s dalšími vybranými hráčkami z Jižních Čech a Vysočiny absolvovaly dvě tréninkové jednotky pod vedením hlavní trenérky mládeže Mileny Moulisové a kondiční specialistky ČBF Barbory Přibylové. Trio zástupců ČBF doplnila ještě hráčka Hradce Králové a reprezentačního výběru ČR Pamela-Therese Effangová. S tou se holky potkaly nejen na ploše při tréninku, ale měli možnost s ní diskutovat o vrcholovém ženském basketbalu a její osobní basketbalové cestě v rámci debaty, která proběhla mezi tréninky.

Součástí projektu je i zapojení vybraných trenérek, které vedou v tréninku týmy dívčích kategorií v příslušné oblasti. Při basketbalových trénincích tak náš klub zastupovala ještě trenérka mladších minižákyň Andrea Jurašek. Ta byla do projektu přizvána jako trenérka s příkladným vedením dívčího týmu a potenciálem pro další růst. 

Jak Andrea, tak především holky se při trénincích neztratily, spíše naopak. Především aktivním přístupem v průběhu celého dne, stejně jako při dovednostních činnostech s míčem dobře reprezentovaly náš klub. Všechny tak společně odjížděly z Pelhřimova s novými zážitky, zkušenostmi a s několika foktami připomínající projek pro mladé basketbalistky - Her World, Her Rules.   

Děkuje holkám za dobrou reprezentaci našeho klubu. Rodičům pak za podporu a spolupráci při účasti v tomto našich hráček v tomto projektu. 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.