Gratulujeme k postupu ZŠ Švermova do Jr. NBA

Gratulujeme k postupu ZŠ Švermova do Jr. NBA

Jr. NBA pro ZŠ  Švermova

Lebron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Britney Grinner, Matěj Rosecký, David Sláma, Otto Polívka či Markéta Němcová…. Mají tato jména vůbec něco společného? Mají, na podzim totiž pro všechny začíná další sezóna NBA. Zatímco pro některé za mořem, pro ty ostatní v České republice v podobě Jr. NBA, které se zúčastní i kluci a holky ze ZŠ Švermova. Svůj postup definitivně stvrdili v druhém kvalifikačním turnaji Školní Basketbalové Ligy v Pardubicích na konci května.

Po prvním kole ŠBL, a dvou vítězstvích, to měli kluci a holky dobře rozehrané. V tom druhém pak úspěšně naplnili cíl i přání, se kterým do ŠBL vstupovali. I ve třetím a čtvrtém utkání dokázali zvítězit a postupují tak z prvního místa kvalifikační skupiny B. 

ZŠ Švermova vs. ZŠ Týniště nad Orlicí   26:12 (10:4)

V prvním utkání druhého turnaji jsme dokázali přesvědčivě přehrát naše soupeře z Týniště nad Orlicí. Po troše nepřesností v úvodu jsme byli lepším týmem na obou polovinách hřiště a všichni kluci i holky předvedli něco ze svých sportovních a basketbalových dovedností. Skvělé bylo, že se dokázali zapojit i kluci a holky z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova a nechybělo mnoho, aby někteří z nich zapsali své první basketbalové body.

ZŠ Švermova vs. ZŠ Štefánikova (Hradec Králové)  24:19  (10:14)

Druhé utkání bylo současně i opravdovým finálovým střetnutím, ve kterém proti sobě nastoupily doposud neporažené týmy.  Soupeři ze ZŠ v Hradci Králové, ač mírný favorit, vstoupil do utkání velmi nervózně a nepřesně. Děti ze "čtyřky" oproti tomu bez zbytečného respektu a velmi bojovně. Body ovšem nepřibývali ani na jedné straně a po první čtvrtině bylo utkání velmi vyrovnané. Druhá čtvrtina se klukům a holkám nepodařila a hradečtí otočili skóre ve svůj prospěch – vedli už i rozdílem 6ti bodů. Skvěle se s tímto nepříznivým vývojem vypořádala první pětka v průběhu 3. čtvrtiny – především díky dobré obraně a rychlým protiútokům jsme se již v jejím průběhu vrátily zpátky do těsného vedení. To jsme ani ve čtvrté čtvrtině nepustili. Druhá pětka tak ve 4. čtvrtině skvěle napravila nepovedený výkon z prvního poločasu a velkou měrou přispěla k našemu vítězství.

Na hřišti pak propukla nefalšovaná radost ze zaslouženého vítězství a samozřejmě z postup do podzimních bojů v Jr. NBA.  V druhém kole ŠBL se o postup zasloužili a za tým ZŠ Švermova k utkáním nastoupili: Markéta Němcová, Marek Cik, Sofie Fňukalová, Mia Špačková, Adélka Cuplová, Jiří Krejčí, David Sláma, Matěj Rosecký (kapitán), Petr Filipenský, Jiří Hrnčíř, Kateřina Veselá, Marie Mokříšová, Anežka Šustáčková, Adam Blažíček, Otto Polívka.

Některé z dětí v týmu ještě úplně nepatří mezi žďárská vlčata, navštěvují zatím kroužek Basketbalu a míčových her na ZŠ Švermova, který náš klub organizuje a ani přesto se mezi ostatním baskeťáky nestratili. Skvěle. 

Gratulujeme nejen k postupu, ale i k výkonům díky kterým si kluci a holky postup vybojovali. Na podzim nás všechny čeká napřed losování týmů za účasti kapitánů a následně pak samotné zápasy Jr. NBA. 

Více o projektu Jr. NBA league si můžete přečíst na stránkách projektu http://jrnbaleague.cz/.  

https://www.skolnibasketbalovaliga.cz/ 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.