Generálka před Národním Finále U12

Poslední soutěžní utkání před Národním Finále U12 sehráli v sobotu mladší minižáci. Po dlouhé době společně a v plné sestavě proti nejlepším týmům Jižní Moravy a Vysočiny – Tygrům Brno a Skokanům Brno.

Skokani přijeli v sobotu dopoledne v nekompletní sestavě a na jejich hře a vývoji utkání to bylo postupně více a více znát. Po vyrovnaných prvních minutách se kluci rozběhli a začali Skokany přehrávat především ve hře 1 na 1 a v rychlém protiútoku. Podobně tomu bylo i v druhé čtvrtině, kdy kluci pozorně a tudíž velmi dobře bránili a díky tomu získali spoustu míč a příležitostí k zakončení.

Do druhé půle jsme se tak více zaměřili na týmovou souhru, hru bez driblinku a vzájemné vnímání hráčů na hřišti. Kluci museli řešit jiné situace a trošku jinak a naše hra sice ztratila trochu ze své lehkosti. Objevily se chyby v přihrávkách, v jejich zpracování a i soustředění v obraně trochu polevilo. I o tom ale bylo utkání se Skokany, využít každou minutu ke zlepšení naší hry.

Vlčata Žďár vs. Skokani Brno A
84:39  (23:13, 55:15, 66:30)

Druhé utkání proti Tygrům bylo výrazně zajímavější. Po dlouhé době jsme se mohli konfrontovat s jedním z nejlepších týmů Jižní Moravy a na palubovce bylo vidět, jak jsou všichni kluci k utkání motivovaní. Vlčata předvedla skvělý vstup do utkání. Sérií rychlých košů z protiútoku se vyšvyhla do vedení 12:0 a na hřišti jich bylo plno. Tygři samozřejmě nesložili zbraně ale i po vystřídání v obou týmech bylo naše vedení dvoubodové. V druhé čtvrtině se pokračovalo v rychlém basketbalu a na hřišti bojovalo o každý míč. Výrazně silnější druhá pětka Tygrů začala pomalu snižovat náš náskok, bohužel ale především díky našim chybám a nepozornosti v obraně. I tak jsme v poločase mírně vedli.
Opravdová bitva se rozpoutala v druhém poločase. Tygři pokračovali ve stíhací jízdě a v 5. minutě 3. čtvrtiny bylo skóre opět vyrovnané. Diváci fandili a v bouřlivé atmosféře utkání ztratili někteří kluci koncentraci a emoce jim přerostly přes hlavu. Série timeoutů od obou trenérů více než k taktické poradě posloužila ke sklidnění "horkých hlav". To se částečně podařilo a znovu se hrál především basketbal. Na soupeřův nápor z úvodu druhého poločasu dokázali kluci zareagovat a v závěru 3. čtvrtiny opět odskočili do mírného vedení. Tak jak první pětka na záčátku, tak druhá pětka v úvodu 4. čtvrtiny skvěle rozehrála svoji čtvrtinu. Pozorná obrana a protiútoky, ze kterých jsem vstřelili několik "snadných" košů nás během chvíle dostali do desetibodového vedení. Závěrečný nápor soupeře už nemohl nic změnit na našem vítězství. Je dobře, že jsme utkání v závěru zvládli i bez našich dnešních lídrů, kteří už odpočívali na lavičce.

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
75   :    70     (18:6, 36:30, 56:49)

K dalším domácím utkáním nastoupí doma až při Národním Finále U12 6.-8.5. 2022. Přesný rozpis turnaje, informace k jednotlivým týmů a turnaji jako takovému pro vás připravujeme a budou brzy na klubovém webu.