Future in my Hands - kemp ČBF

Další zajímavou zkušenost mají za sebou někteří kluci z týmu minižáků a mladších žáků. Po nedávné vstupu do extraligových utkání, tentokrát vyrazili sbírat zkušenosti na kemp ČBF - Future in my Hands. V pondělí ráno směr Brno vyrazila čtveřice vlků - Dominik Haller, Matěj Rosecký, Adam Blažíček, kteří cestou přes Kyjov přibrali ještě Honzu Vildu. V Brně je čekala spousta akce pod vedením šéftrenérky mládeže Mileny Moulisové, kondičního specialisty Vincenta Antona nebo ještě nedávno kapitána ligového Basketu Brno Honzy Koziny.

Jednodenní akce plná akce - tak by se dal nazvat kemp - Future in my Hands, který připravuje Komise Basketbalu Dětí a Mládeže ČBF. Po ranní registraci skočili kluci ročníku 2009 rovnou do prvního tréninku. Celý kemp měl tři ústřední témata - dovednosti, komunikace, zábava.  Trénink s míčem byl zaměřený dominantně na rozvoj basketbalových dovedností - speciálně pak "cross jab stepu", koordinačně náročné dovednosti pro rozpohybování obránce při hře 1 na 1 v driblinku. Přestože se jedná o specialitu některých hráčů NBA nebo Euroligy, seznámit se s ní a vyzkoušet, co vše je potřeba zvládnout, mohli i účastníci kempu ve věku 13ti let.

Po prvním bloku a doplnění energie ve formě ovoce a cereálních tyčinek následovala diskuse s Honzou Kozinou. Bývalý ligový hráč, na hřišti velký srdcař a bojovník participoval už při prvním bloku s míčem. V debatě s mladým basketbalisty pak probíral témata basketbalová a nebasketbalové, spolu s jeho zkušenostmi z kariéry, která začala na západu Čech v Plzni a pokračuje v Brně. 

Třetí části nabitého programu byl trénink s kondičním specialistou mládežnického programu Basketu Brno. Nové informace a tipy se zaměřením na stabilitu, mobilitu, koordinaci a rychlost vstřebávali mladí vlci s neutuchajícím zájmem. Byť se se spoustu cvičení a cviků setkávají pravidelně při trénincích v klubu, konkurence ostatních kluků z celé jižní Moravy přeci jen zvýšila i jejich zaujetí. 

Společný návrat do Žďáru pak uzavřel jednodenní akci, kterou si pochvalovali jak kluci, tak trenéři, kteří kemp připravili.   

účastníci kempu z řad žďárských vlků