Finále ligy kadetů U17 - přímý souboj o celkové páté místo

Finále ligy kadetů U17 - přímý souboj o celkové páté místo

Tygři Praha – BK Vlci Žďár    88:66    / 41:31 /
Body : Götz – 25, Mazourek – 23, Lacina – 9, Dvořák – 6, Němec – 3.

V tomto utkání jsme hráli přímý souboj o celkové páté místo v naší soutěži. Bohužel jako již tradičně jsme k utkání nastoupili pouze v šesti hráčích, což bylo zaviněno hlavně zraněními, ale také osobními záležitostmi jednoho z hráčů. Začátek nám unikl, protože jsme se nechali překvapit od našeho soupeře velmi jednoduchými kombinacemi, na které jsme v obraně pozdě reagovali. Nedokázali jsme si nahlásit clonu od soupeřova hráče, pozdě přebírali a neodstupovali ze slabé strany a tak soupeř šel velmi lehce do vedení osm nula. Potom jsme naši hru zpřesnili a náskok soupeře začali stahovat. Využívali jsme nepřesného střeleckého zakončení našeho soupeře a škoda jen, že jsme mnoho našich akcí zcela zbytečně uspěchali při zakončení, protože jinak bychom šli do vedení daleko dříve. Celkový zlom nastal v sedmé minutě druhé části hry. Dokázali jsme vyrovnat stav utkání a z následné parádní kombinace jít i do vedení. Bohužel hned na to následoval tak trochu zkrat našich hráčů a soupeř nám několika rychlými protiútoky a dvěma střelami za tři body znovu odskočil na rozdíl deseti bodů. V těchto momentech jsme nedokázali dostatečně rychle reagovat na herní situace a soupeř toho okamžitě využil a trestal. To samé probíhalo ve třetí části, kdy jsme nebyli dost rychlý v zastavovaní herních kombinací soupeře a tak jeho náskok narůstal do hrozivých rozměrů. V poslední čtvrtině jsme náš výkon velmi vylepšili a nebezpečně se vyvíjející debakl zkorigovali na celkem přijatelný rozdíl. Škoda jen, že jsme nedokázali být více trpělivý v postupném útoku, nevyužívali více střeleckých možností z dlouhé vzdálenosti a nehráli na celých dvacet čtyři vteřin v útoku. Co hodnotím jako velký klad tohoto utkání, bylo naše obrané doskakování, které je zápas od zápasu lepší a velmi dobrou práci při obraně hráče s míčem, kdy konečně máme to správné postavení. Hráče chválím za jejich předvedenou bojovnost a snahu, zvláště když jsme byli v tak malém počtu a myslím, že se rozhodně za svůj výkon v tomto utkání vůbec nemusí stydět i když zápas prohráli. Toto rozhodlo o našem konečném umístění a v zítřejším posledním utkání sezónu již vůbec o nic nepůjde.

BC Kolín – BK Vlci Žďár   111:36      / 62:23 /
Body : Götz – 12, Lacina – 11, Dvořák – 7, Němec, Grodl a Mazourek – 2.

Poslední utkání celé sezóny bylo velmi nepovedené snad ve všech směrech. Od začátku nás soupeř presoval po celém hřišti, nebo zdvojoval naše hráče při přechodu půlící čáry a my jsme se s tím vůbec nedokázali vyrovnat. K zápasu jsme nastoupili opět jen se šesti hráči a ve čtvrté minutě druhé části došlo k velkému oslabení našeho týmu. Svojí vlastní nedisciplinovaností a nezodpovědností se nechal vyloučit hráč Mazourek a tím jsme se dostali do situace kdy jsme nemohli ani střídat. Rozhodčí utkání měli také svůj velký podíl na celém vývoji, protože nám odpískali úplně vše a soupeři odpouštěli jeho velmi nečistou obranu při jejich presu. Tím došlo k tomu, že se postupně vyfaulovali čtyři další naši hráči a utkání se tak vůbec nedohrálo. Nutno ovšem podotknout, že soupeř byl značně lepší a celé utkání bylo jen a jen otázkou toho, jaký bude rozdíl ve skóre. Hráčům děkuji, že se dokázali udržet až téměř do konce utkání a myslím, že na celý zápas je nutné ihned zapomenout a soustředit se jen na přípravu pro kvalifikaci o ligu juniorů, která nás čeká koncem května. Obsadili jsme tak celkové šesté místo, což je dobrý výsledek i vzhledem k tomu v jakém složení jsme finálovou skupinu odehráli.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.