Finále ligy kadetů U17 - Poslední utkání ...

Finále ligy kadetů U17 - Poslední utkání...

BK VLCI Žďár – BK Opava    =   57:81    ( 28:37 )
Body : Mazourek – 25, Götz – 11, Smolík a Lacina – 8, Moučka – 5.

Poslední utkání na domácí palubovce v této sezóně jsme začali s prvním týmem naší tabulky hodně vyrovnaně. Dařilo se nám v obrané části a překonávali jsme i soupeřovu nepříjemnou obranu na naší polovině a středové čáře. Soupeř na nás jako již tradičně postavil jakousi zónovou obranu ve které se vůbec nepohyboval a my jsme s tím měli docela problém. Nedokázali jsme reagovat na tuto obranu probíháním, čímž bychom soupeřovi obránce rozpohybovali a tím si vytvořili pozice pro zakončení. Ke konci čtvrtiny jsme udělali několik zbytečných chyb v rozehrávce a soupeř si z následných útoků vytvořil mírný náskok. Druhá část hry byla opět vyrovnaná. Podařilo se nám znovu dotáhnout náskok soupeře a v těchto chvílích jsme byli i lepším týmem na hřišti. Bohužel se nám vůbec nedařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti a tak, když se v páté minutě této čtvrtky začal lámat chleba, nebyli jsme schopni utkání zlomit v náš prospěch. Naopak soupeř trestal každou naši sebemenší chybu a tak jsme v poločase prohrávali o devět bodů. Do třetí části jsme nastupovali již bez hráče Tomana, který dostal bolestivý zásah do kolene a tím jsme přišli o dlouhého hráče. Tímto okamžikem jako by na naše hráče něco spadlo a začali jsme velmi chybovat v obrané fázi. Zcela zbytečně jsme zdvojovali a dokonce až ztrojovali nájezdy soupeře do naší šestky a tím nechávali zcela volné podkošové hráče pod naším košem. Najíždějící hráč vždy včas podal míč spoluhráči pod koš a ten velmi lehce a lacině skóroval a zatěžoval tak naše konto. Dalším velkým nešvarem, který rozhodoval v tomto zápase o výsledku bylo naše braní na záda. Sice jsme si dokázali pohlídat hráče pod naším košem, ale bohužel jsme nechali nabíhat soupeřovi hráče z druhé vlny kde je nikdo na záda nevzal a tak nám po rozběhnutí tito hráči lehce doskakovali skoro všechny míče a pak buď dali koš nebo ještě hůře, dali koš a my jsme je přitom ještě faulovali. Toto všechno tak rozhodlo o naší porážce, která však byla nejnižší ze všech odehraných utkání s tímto soupeřem v této sezóně. Naši hráči se důsledně snažili hrát to co trénujeme a celkem se nám i proti velmi nepříjemné soupeřově obraně, dařilo si vytvářet pozice pro zakončení. Jen ta střelba kdyby byla jiná, mohlo celé utkání vypadat zcela jinak.

Celé utkání se hrálo ve velkém nasazení a rychlosti a naši hráči předvedli v tomto směru velmi dobrý výkon. Pokud budeme takto hrát a pokračovat, můžeme si pro kvalifikaci o ligu juniorů vybudovat velmi dobře hrající tým, který si tuto ligu může svými výkony vybojovat. Na závěr bych chtěl velmi poděkovat všem našim fanouškům za jejich podporu a návštěvnost našich utkání. Nyní nás ještě čekají poslední dvě utkání finálové skupiny na hřišti soupeře a pak už jen asi měsíční příprava na již zmiňovanou kvalifikaci, která prakticky rozhodne o osudu tohoto družstva v následné budoucnosti.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.