Finále ligy kadetů U 17 - 3.kolo BK Opava

Finále ligy kadetů U 17 - 3.kolo BK OPAVA

BK Opava – BK VLCI Žďár    =   77:46    / 42:22 /
Body : Mazourek – 16, Moučka – 13, Götz – 10, Toman – 3, Bouček a Grodl D. – 2.

Před naším třetím zápasem ve finálové části jsme s týmem naprosto změnili celou tréninkovou koncepci a styl hry v obraně, ale hlavně v útočné fázi. Změnili jsme rozestavení pro postupný útok z tři dva na čtyři jedna, s tím, že chceme co nejvíce využít silných stránek našich hráčů. Bohužel se nám toho moc natrénovat nepodařilo, protože náš tým zcela zdecimovala chřipka. Odjížděli jsme tak na hřiště vítěze naší základní skupiny s předsevzetím, uhrát pro nás co nejpřijatelnější výsledek. V utkání jsme si chtěli již vyzkoušet základní prvky nového útoku a také základní prvky nových věcí v obraně. Na začátku se nám toto celkem dařilo a po první čtyři minuty jsme dokonce vedli. Pak však soupeř přitvrdil a u nás se projevilo, že za čtyři tréninky jsme se nemohli dobře připravit a to ještě v neúplné sestavě, a začali jsme chybovat při naší rozehrávce. Soupeř toho okamžitě využil, zápas otočil a vytvořil si deseti bodový náskok. Tento rozdíl se nám pak dařilo držet až do posledních tří minut druhé části. V těchto třech minutách nás soupeř doslova zaskočil a navýšil své vedení na dvacet bodů. Po přestávce se začala na hráčích projevovat únava a protože jsme byli ve velmi okleštěné sestavě, nemohli jsme dopřát hráčům ani odpočinek ve formě vystřídání. Toto se velmi výrazně projevilo na naší hře, čehož zkušený soupeř ihned využil a utkání tak bylo jasně rozhodnuto v jeho prospěch, zvláště když jsme pak předvedli sérii několika neproměněných samostatných nájezdů do soupeřova koše. V závěru zápasu se naši hráči celkem obdivuhodně ještě vzchopili a dokázali již hrozivý náskok domácích trochu stáhnout na konečný třiceti bodový rozdíl. Přes celkem vysokou prohru se však ukázali i pozitivní věci v naší hře. Podstatně se zlepšilo doskakování v obraně i v útoku, i když určité nedostatky to ještě mělo. Dobré bylo, že hráči dokázali myslet na správný postoj při obraně hráče s míčem a z osmdesáti procent nepouštěli nájezdy soupeře do středu hřiště, což podstatně omezilo soupeřovu hru. V útočné části i přesto, že jsme to neměli natrénováno tak jak bychom měli mít, jsme předvedli několik velmi pěkných kombinací zakončené košem a tím tak dokázali, že když nebudeme zapomínat správně probíhat a stavět včas clony na hráče bez míče, bude nám tento herní stal vyhovovat a budeme z něj těžit dobré výsledky. Myslím, že nastoupená cesta je správná a pokud hráči připojí svou píli a nasazení při tréninku, velmi brzy budeme pro soupeře těžko k ubránění. Jen je potřeba ještě velmi zlepšit naši střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti, protože jinak bude naše snaha v útoku vyznívat celkem hodně naprázdno. Toto by si naši hráči měli uvědomit a při střeleckých cvičeních na trénincích je dělat s maximální soustředěností a hlavně v takové rychlosti, jak to dané cvičení vyžaduje.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.