Finále ligy kadetů U 17 - 1. a 2.kolo

Finále ligy kadetů U 17 - 1. a 2.kolo

BK Ústí nad Labem – BK VLCI Žďár    =    82:67   / 43:32 /
Body : Moučka – 17, Götz a Smolík – 12, Toman a Lacina – 9, Němec – 4, Grodl a Dvořák – 2.

První utkání naší finálové skupiny jsme nastoupili proti soupeři, který pro nás byl jednou velkou neznámou. Rozhodli jsme se, že všechna utkání v této finálové skupině využijeme už na naši přípravu pro nadcházející kvalifikaci o ligu juniorů. Začátek nám jako již tradičně vůbec nevyšel. Než jsme si stačili uvědomit, že už se hraje, tak nám soupeř nadělil několik jednoduchých košů. Potom jsme začali pomalu přebírat iniciativu, ale bohužel vždy když jsme se dokázali dotáhnout bodově, přišlo několik zbytečných chyb a soupeř si tak stále hlídal svůj náskok. V posledních několika minutách druhé čtvrtiny jsme naprosto jakoby zkolabovali. Zcela zbytečně a velmi lacině jsme soupeři odevzdali několik míčů, nechali ho libovolně doskakovat pod naším košem a to mělo za následek, že si soupeř vytvořil až deseti bodový náskok. V tomto trendu jsme pak pokračovali i na začátku třetího dějství a domácí získali jak se pak ukázalo rozhodující náskok, který jsme pak již nedokázali přes veškerou snahu smazat. Ve zbytku zápasu jsme zvedli náš tlak na domácí hráče a hráli jsme zcela vyrovnanou partii. Jen jsme nedokázali eliminovat soupeřovi střelce, kterým se hodně dařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. I přes prohru jsem s naším výkonem spokojen, protože naši hráči předvedli po většinu utkání velmi dobrý basketbal, kde jsme si vyzkoušeli i nově zařazené prvky jako je zónová obrana, napadání a zdvojování hráčů. Celé utkání se hrálo ve velmi vysokém a dynamickém tempu a to bylo pro nás také velmi důležité a přínosné. Jen je třeba se poučit z chyb, které jsme vytvořili a pak budeme jistě na dobré cestě.

BK Chomutov – BK VLCI Žďár   =   77:60   / 46:29 /
Body : Smolík – 20, Götz – 16, Moučka – 10, Toman – 8, Lacina – 4, Dvořák – 2.

Protože jsme měli možnost vidět našeho soupeře v akci při sobotním utkání, měli jsme docela dobrou představu co a jak hraje. Prvních několik minut se nám dobře dařilo bránit soupeřovi hráče a v útoku nám vycházeli naše kombinace s přesným střeleckým zakončením. Pak však do naší hry jakoby vstoupila nervozita a přestalo se nám dařit i střelecky. Začali jsme vytvářet množství chyb v obraně, kde jsme přestali odstupovat a spolupracovat. Také obraný doskok jsme přenechali zcela soupeři a ten nás za tento způsob hry také ihned potrestal. Velmi jednoduchými koši a přesnou střelbou za tři body nám soupeř odskočil až na rozdíl dvaceti čtyř bodů. Naši hráči v těchto minutách pak začali působit velmi odevzdaně a naší hře začalo chybět nadšení a jiskra. Po promluvě v šatně v poločase se naši hráči dokázali psychicky zvednout a začít pořádně hrát. Začali jsme třetí čtvrtku velmi dobře a našeho soupeře k ničemu nepustili. Když jsme náskok soupeře dokázali stáhnout na polovinu, měli jsme pocit, že náš soupeř neví co dál a že dokážeme náskok vymazat úplně. Místo toho však přišli opět laciné ztráty, soupeř se vzchopil a začal opět naše chyby trestat. Zbytek utkání se pak hrál již vyrovnaně a my se marně snažili snížit stav, který si náš soupeř už zcela jednoduše dokázal pohlídat. Prohra byla zasloužená a rozhodlo o ní několik úseků hry kdy jsme tvořili zbytečné chyby v obraně a při rozehrávce míče.  Musíme se na trénincích na tyto věci velmi důrazně zaměřit, abychom v dalších utkáních v těchto činnostech nepropadali a nepřicházeli tak zbytečně o možnost vítězství. Také se musíme zaměřit na lepší střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti, protože v tomto naprosto oproti našim soupeřům zaostáváme.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.