Famózní Junioři si uhráli postup do Extraligy..... Nebo ne??

Famózní junioři si na hřišti uhráli postup do extraligy! Nebo ne?

Rok dřeli, aby se probojovali do české nejvyšší soutěže. Po druhém dnu kvalifikace už slavili postup do juniorské extraligy. Svěřenci Jana Danka po výhře nad Prostějovem a doslova famózním obratu v elektrizující atmosféře nad Ústím nad Labem měli splněno! Nedělní mač s Pelhřimovem už je vlastně nemusel zajímat. Po neděli, ale může být všechno jinak ........... Proč? Dovzíte se níže v článku, nejdříve se ale pojďme podívat na sportovní výkony ždárských Vlků v průběhu jednotlivých utkání.  

PÁTEK:
ORLI PROSTĚJOV - VLCI ŽĎÁR 61:81 (14:16, 28:38, 44:69)
Prostějov se v prvním poločase snažil držet, ale domácí před fantastickým publikem pomalu získávali půdu pod nohama. V polovině 2. čtvrtiny se začala projevovat jejich převaha, kterou dokonale předvedli ve 3. čtvrtině, kdy si uvolnění hráči začali dovolovat parádní kousky. První zasloužená výhra byla doma.
Body: Jaroš 26, Danko 15, Jeřábek 14, Beran 12, Mráček 5, Bílek 3, Sláma 2, Tomek 2,
Tůma 2, Džurban. Diváci: 300.

GBA SOJKY PELHŘIMOV – SLUNETA ÚSTÍ N. L. 91:83 (28:26, 53:45, 72:66)

SOBOTA:
ORLI PROSTĚJOV – GBA SOJKY PELHŘIMOV 57:87 (13:15, 29:42, 42:58)

VLCI ŽĎÁR – SLUNETA ÚSTÍ N. L. 85:82 (15:30, 43:62, 64:72)
Na bláznivý zápas dvou naprosto rozdílných poločasů se na Bouchalkách dlouho nezapomene. Výhra nad Ústím posouvala Vlky přímo do extraligy a právě tato touha hnala
hráče i diváky k neskutečnému obratu. Vlci inkasovali za první poločas od střelecky dominantní Slunety 62 bodů, víc než od Prostějova za celé utkání! Přesto nesložili zbraně a po heroickém výkonu smazali dvacetibodové manko. Po trojce Berana na 84:82 hala explodovala nadšením a začalo se slavit. Zranění do té doby nejlepšího střelce kvalifikace Jaroše v tu dobu bylo jen malou kaňkou na báječném podvečeru.
Body: Danko 23, Jaroš 19, Jeřábek 18, Beran 16, Tomek 8, Tůma 1, Bílek, Džurban,
Mráček, Sláma. Diváci: 150.

Fotogalerie z pátečního utkání zde.

NEDĚLE:

SLUNETA ÚSTÍ N. L. – ORLI PROSTĚJOV 98:81 (35:22, 60:43, 74:63)

VLCI ŽĎÁR – GBA SOJKY PELHŘIMOV 66:81 (14:23, 34:41, 50:54)
Hráči Žďáru se před utkáním dozvídají, že není jisté, zda postoupili. Družstvo muselo začít rázem počítat a bylo jasné, že i porážka o 11 bodů posune Žďár jistě do extraligy. Do utkání už ale nemohl zasáhnout pivot Jakub Jaroš, jenž po sobotním „postupu“ ošetřil zraněný kotník jiným způsobem, než by ho řešil v případě, že ještě bude v neděli o co hrát. Pelhřimov na Vlky vlétl a rychle si vybudoval potřebný náskok. Opět se ale ukázala skvělá povaha Vlků, kteří dřeli do úmoru. O všem rozhodla dramatická poslední čtvrtina, před kterou to bylo 50:54. Po několika verdiktech rozhodčích a všem, co se během nedělního „příkoří“ odehrálo, tým neudržel nervy i inkasoval několik technických chyb. V závěru se projevila větší zkušenost Pelhřimova, který tak po sportovní stránce na turnaji nepoznal hořkost porážky.
Body: Beran 20, Danko 17, Jeřábek 17, Sláma 6, Tomek 6, Bílek, Džurban, Mráček, Tůma.
Diváci: 150.

Nyní ještě krátce k zatím neuzavřené kvalifikaci o účast v EXL U19 v příští sezóně. 

STK ČBF se zabývá porušením SŘB ČBF a propozic pro kvalifikaci ze strany GBA v pátečním utkání proti Slunetě. GBA Sojky Pelhřimov totiž do pátečního utkání s Ústím nad Labem nasadili vyšší počet zahraničních hráčů, než je povoleno a celou záležitost bude řešit Sportovně-technická komise České basketbalové federace. Případná kontumace a její forma by znamenala i změny výsledku utkání, jeho skóre a zisku bodů pro jednotlivé týmy. Ve hře jsou nyní dvě varinty, kdy v jedné postoupí Sluneta Ústí a Vlci Žďár v druhé pak „slavit“ budou Sojky Pelhřimov s  ústeckou Slunetou. Rozhodovat se bude v úvodu týdne.

Trošku hořká pachuť z jinak skvěle odvedené práce jak hráčů a trenérů na hřišti, tak organizačního týmu, jenž bezproblémově zvládl organizaci celé kvalifikace, na kterou dorazilo na Bouchalky 800 diváků.