Extraligová premiéra mladších žáků U14

Extraligová premiéra mladších žáků U14

První extraligové zkušenosti mají za sebou mladší žáci U14, kteří se při své premiéře v soutěži představili na domácí palubovce proti silným ostravským celkům BK Snakes a NH Ostrava. No popravdě nebude slabších soupeřů. V utkáních vlci výrazně nestačili na kvality slezanů a jak v sobotu, tak i v neděli prohráli propastným rozdílem. Okusili tak vrcholný žákovský basketbal dané kategorie a na vlastní kůži se přesvědčili, v jak vysokém tempu a s jakým nasazení hrají ti nejlepší. Na toto tempo jsme nedokázali ani v jednom utkání vůbec zareagovat a pod neustálým tlakem soupeřových obran jsme měli obrovské problémy již při uvolnění se pro míč po vhazování a následně pak při přechodu na útočnou polovinu. Z toho pramenila spousta ztrát již na obranné polovině, kterou soupeři nemilosrdně trestali. Když už se nám podařilo překonat agresivní obranu a přejít na útočnou polovinu, veškeré snahy o zakončení byly v zárodku důslednou obranou včas zastaveny nebo nás nutily k zakončení, z kterých je velmi obtížné, ne-li nemožné skórovat. Neúspěšné, mnohdy zbrklé a nepřipravené pokusy o zakončení trestali ostravští bleskurychlým přechodem do protiútoku, který jsme nebyli schopni zachytávat a spíše jen z povzdálí sledovali, jak se sami řítí ve třech na náš koš. Když už se nám podařilo rychlý brejk zastavit a donutit hosty k postupnému útoku, propadali jsme ve hře jeden na jednoho nebo jsme pomalým a nedostatečným přistupováním dávali ostravským spoustu prostoru k volným střelám.  Skóre v neprospěch vlčat tak rapidně narůstalo a konečné výsledky z obou utkání, již myslím, nepotřebuje bližší komentář.      

Ok, dostali jsme sakra ranec a určitě ne poslední, na druhou stranu přemýšlíme pozitivně, dopředu nehážeme flintu do žita, neskládáme zbraně, budeme bojovat a nevzdáme se! Věřím, že konfrontace s nejlepšími bude ku prospěch věci, časem se herně zvedneme a o své místo mezi nejlepšími se porveme. Čím dříve, tím lépe. Poměřovat se s nejlepšími musí být náš cíl a čím dříve si uvědomíme a přijdeme na to, že dosavadní přístup v tréninku zdaleka nestačí, nás může, věřím, jako tým do budoucna jen a jen posunout kupředu. A třeba se jednou dočkáme…..

K soupeřům: gratulujeme k suverénním a jednoznačným výhrám a musíme dodat, že kluci jsou fakt hustý. Pro nás je to obrovská škola a motivace do další práce, kterou se budeme snažit zúročit a příště být důstojnějším soupeřem, na čemž budeme tvrdě pracovat. Díky za zkušenost a těšíme se na další těžká střetnutí, kterých potřebujeme odehrát co nejvíce…  

BK Vlci Žďár  -  BK Snakes Ostrava      47:111   (9:17,17:46,31:73)
Body: Bílek 13, Tůma 8, Mottl, Rosecký po 6, Haller, Vrána, Krčmář po 4, Trávníček 2, Cempírek, Kužela, Sláma. Fauly: 21:19. Trestné hody: 16/6-36/12. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  BK NH Ostrava       35:145   (5:32,18:63,33:103)
Body: Krčmář 11, Sláma 10, Rosecký 5, Kužela 4, Tůma 3, Bílek, Vrána po 1, Mottl, Haller, Trávníček, Cempírek. Fauly: 18:21. Trestné hody: 24/9-22/6. Trojky: 0:5.  

T.Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.