Extraliga mladších žáků U14

Další extraligové zkušenosti nasbírali mladší žáci U14, kteří se na domácí palubovce představili proti brněnským týmům SK Žabovřesky a Tygři Brno. Z obou utkání žďárská vlčata odcházela zaslouženě poražena, ale nabyta mnoha dalšími podněty do další práce.

V utkání proti hratelnějším Žabovřeskám jsme dokázali se soupeřem zuby nehty držet krok po celý první poločas a i přes naší spíše utrápenou hru se zdálo, že můžeme soupeři konkurovat až do koncovky. Celý zápas nám to ale příliš neběhalo, což se projevilo zejména nástupem do druhého poločasu. Hosté přitvrdili v obraně a ztrát vlčat dokázali využívat k rychlým brejkům, na které jsme nebyli schopni pohybem reagovat. Rychle se tak odpoutali na rozdíl 20ti bodů a rozhodli o své výhře. Utkání se nám bohužel příliš nepovedlo, při snaze o rychlý protiútok jsme se dopouštěli zbytečných ztrát, ve hře jeden proti jednomu nám schází odvaha a důraz v zakončení a při hře v postupném útoku pohyb bez míče, samotné uvolnění se a přesnost přihrávky. Na každý koš jsme se tak doslova nadřeli, ale budiž. Velký problém ale máme v obraně, kdy se jednak po ztrátě míče nedokážeme dostatečně zkoncentrovat a zachytávat brejky či správným postavením v obraně zastavovat soupeřovy průniky. Škoda, tohle utkání se dalo zvládnout mnohem lépe. Rozhodně máme na čem pracovat!

Nedělní utkání proti tygrům mělo hned od začátku jasný průběh. Tygři v čele s výborně hrajícím Noelem nás přehrávali ve všech herních činnostech, do poločasu nám povolili vstřelit pouze 9 bodů a sami jich ve svůj prospěch nasázeli 69! Kde kdo by to položil a hodil ručník do ringu, vlčata se ale i přes drtivou převahu soupeře ve druhé půli nevzdala, utkání neodchodila a snažila se až do konce. I když konečný výsledek jasně hovoří o herní dominanci tygrů, snaha, nasazení a ochota vlčat běhat a bojovat až do konce mě osobně do utkání mnohem více, na rozdíl od sobotního utkání, vtáhla a bavila.

Je to hodně tvrdé a soupeři jsou na úplně jiném levelu. Nicméně se budu opakovat, pro nás neskutečná škola vidět v akci nejlepší týmy a hrát proti nim. Z nasbíraných zkušeností se budeme snažit vytěžit maximum a výkonnostně se posunout. Jsme dobrá parta, basket nás baví a těžké prohry nás nezlomí! Budeme na sobě makat a třeba jednou….

BK Vlci Žďár  -  SK Žabovřesky      65:84   (17:17,39:41,52:69)
Body: Rosecký 11, Krčmář 10, Tůma 8, Bílek, Čech po 6, Haller 5, Vilda, Sláma, Mottl po 4, Cempírek 3, Kužela 2, Vrána, Havelka po 1, Trávníček. Fauly: 28:22. Trestné hody: 20/10-40/23. Trojky: 1:2.

BK Vlčata Žďár  -  Tygři Brno       31:110   (3:26,9:67,22:94)
Body: Čech 10, Sláma, Bílek po 4, Kužela, Haller po 3, Tůma, Krčmář, Vilda po 2, Vrána 1, Havelka, Mottl, Trávníček, Cempírek, . Fauly: 23:14. Trestné hody: 16/6-36/18. Trojky: 1:4.