Dvojička žen proti Litomyšli 1:1

Ženy: 2. liga žen - 2021/22

ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Vlčice Žďár 58:57 (20:36)
Stočková Věra 14, Kazdová Tereza 13, Kuhnová Barbora 9, Klukanová Kateřina 7, Kopicová Lucie 4, Jurašek Andrea 4, Kubíková Natálie 4, Kalábová Anna 2.

Dvojičku pro letošní sezónu sehrály žďárské ženy již poměrně tradičně proti družstvu Litomyšle. K sobotnímu utkání jsme zajížděly na palubovku soupeřek. Zde jsme, po ne úplně vydařeném začátku a šňůře 9:0 až do páté minuty první čtvrtiny, zabraly a především zlepšenou obranou se na protihráčky dotáhly. Do poločasu jsme si dokonce vypracovaly luxusní náskok 16 bodů. To bylo zapříčiněno hlavně kvalitní spoluprácí v útoku, kdy hezky putoval míč mezi všemi z nás.
Ve třetí čtvrtině bylo znát, že jsme polevily. Přestaly jsme proměňovat vypracované šance a v obraně nám bylo odpískáno několik sporných faulů, které ovšem ve většině případů byly způsobeny nepozorností.
Závěr zápasu hovořil jednoznačně ve prospěch domácích hráček. Veškerý vypracovaný náskok jsme ztratily, což umocnila zónová obrana soupeře. Jak je známo, na tu Žďár obecně nemá moc dobrých receptů. Litomyšl stvrdila svoji těsnou výhru v naprostém závěru úspěšnou šestkou a my tak bohužel odjely s jednobodovou prohrou. Velká škoda, ale o výsledku se rozhodovalo mnohem dříve než na konci a pokazily jsme si ho samy.

BK Vlčice Žďár - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 65:49 (31:30)
Stočková Věra 14, Kazdová Tereza 14, Jurašek Andrea 8, Kopicová Lucie 7, Kuhnová Barbora 6, Gregarová Kateřina 5, Kalábová Anna 4, Pošvicová Monika 3, Suchá Žaneta 2, Kubíková Natálie 2, Klukanová Kateřina

K reparátu jsme měly příležitost hned následující den, kdy nás doplnily posily, které v sobotu nehrály. Byl nás tak plný počet. Přistoupily jsme k zápasu zodpovědně, rozhodnuté nedat Litomyšli nic zadarmo a s odhodláním napravit chyby učiněné předešlý den.
Do poločasu se však utkání ještě vyvíjelo ve vyrovnaném sledu. Protihráček přijelo jen 6 a bohužel jsme se trochu přizpůsobovaly jejich hře. Zónová obrana na nás byla nasazena už od začátku, a zřejmě i proto vzájemné klání prozatím nemířilo vítězně na žďárskou stranu.
V obraně jsme však bojovaly o každý míč, důležitý byl také dobrý útočný a obranný doskok. Ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme konečně obrátily skóre v náš prospěch a k vidění bylo i několik pohledných akcí založených opět na vzájemné kooperaci. Zvítězily jsme nakonec o "stejných" 16 bodů, které jsme si v sobotu nechaly utéct.

Basketbal se sice hraje na body, nicméně musíme brát v potaz, že mnoho věcí, jež ve statistikách na ČBF (vzhledem k nepřítomnosti technického zápisu) nenalezneme, se také počítají a tvoří velmi podstatnou součást toho, čeho jako tým dosáhneme! A stejně jako bychom se měly z každé chyby poučit, tak bychom měly mít radost z každé dobré situace na hřišti. Protože žádná stavba nedrží bez dobrých základů! :)

Těmito zápasy se s tímto kalendářním rokem loučíme a v lednu nás čeká série venkovních zápasů, tak na nás vzpomeňte a fanděte na dálku!

A na závěr - všem našim příznivcům přejeme krásné prožití vánočních svátků a do roku 2022 hlavně hodně zdraví!

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.