Dvě výhry nad Podolím vystřelily áčko Vlků na druhé místo

Dvě výhry nad Podolím vystřelily áčko Vlků na druhé místo

Žďár nad Sázavou – Krásné vánoční svátky si užijí druholigoví muži Žďáru. Pod bezednými koši dvakrát porazili silné a dobře připravené Podolí u Brna a díky šesté výhře v řadě už jsou jen o skóre druzí. Ještě na začátku listopadu přitom okupovali s bilancí 1 výhry a 4 porážek předposlední příčku. „Snad to takhle půjde dál, vše si po návratu odchovanců sedá tak, jak má,“ vykládá trenér Petr Šilhart a jedním dechem dodává: „Proti Podolí jsme doma odehráli výborné úseky, u soupeře nám parádně vyšel celý druhý poločas. Před hráči za něj smekám. Přesto se nedokážeme vyvarovat hluchých pasáží. Je před námi spousta práce, kvalitní soupeři nás za ně potrestají.“

ŽĎÁR N. S. – PODOLÍ 87:73

Zkušený trenér Tomáš Pětivlas přivezl do Žďáru oproti loňsku výrazně obměněný tým plný mladých hráčů. To jeho protějšek vsadil v základní sestavě na zkušenost. Žďárská základní pětka byla zhruba o deset let starší (31,6 let), svou rychlostí však překvapivě zlobila Podolské, kteří se v úvodní čtvrtině nestačili vracet. „Vyšel nám vstup do zápasu, předváděli jsme hezké kombinace, vedli jsme 26:13 a tenhle polštář se ukázal být rozhodující. Hosté špatně bránili hru jedna na jedna, ale od druhé čtvrtiny se zlepšili, v útoku hráli trpělivěji a začali dotahovat,“ vzpomíná Šilhart.

Začátek druhé půle ale opět patřil domácím, kteří odskočili na 72:52. Podolí však zbraně nesložilo, využilo několika zaváhání a pět minut před koncem se dotáhlo na šest bodů – 74:68. „V útoku jsme začali stát, kluci se na hráče s míčem jen koukali, docházeli nám síly. Naštěstí se trefil Zezula a znovu nás nastartoval,“ říká Šilhart.

Body: Bubák 22, Seidler 19, Šafránek 15, Zezula 10, Ondráček 9, Vencálek 9, Socha 3, Kazda, Malec, Stoček. Trestné hody: 20/14. Trojky: 9. Po čtvrtinách: 26:13, 43:33, 72:52.

PODOLÍ – ŽĎÁR N. S. 58:79

Do Podolí odjel Žďár v silnější sestavě se Strážnickým a Pospíšilem. Hosté začali velmi dobře, po několika hezkých akcích vedli 4:9, ale poté se duel změnil ve velký boj. „Podolí urputně bránilo, nedostávali jsme se do pozic a postupně duel zaslouženě otočilo. V útoku se nám vůbec nedařilo, v obraně jsme většinou ubránili první střelu, ale nepohlídali jsme si doskok a inkasovali z druhé nebo třetí,“ připomíná Petr Šilhart, jenž si v 18. minutě bral za stavu 32:23 už druhý oddechový čas.

Z obranného sevření Podolských se posléze vymanil do té doby bodově nulový Bubák a devíti body v řadě snížil na poločasových 34:32. Sebevědomí domácích nahlodala zejména jeho závěrečná „životní“ střela s klaksonem od vlastní trojky. „Doskočil míč, jednou si bouchl, poslal ho na koš a balon naprosto čistě proletěl obroučkou. Po zápase jsem ho musel krotit, protože říkal, že teď už může s basketem skončit,“ říká pobaveně Šilhart.

Druhá půle byla ze strany jeho týmu jako z partesu. Nabuzený Žďár vyztužil obranu pod košem, změnil útočný systém, nacházel skuliny v obraně, a hlavně přesně střílel z trojkového oblouku. Hned pětkrát se v zápase trefil Strážnický. Podolí nestíhalo bránit, pomáhalo si fauly a začalo ztrácet koncentraci. Výsledkem byl poločas 24:47 a důležité vítězství. „Za tenhle výsledek jsem moc rád. Šlo o velmi těžký zápas s velmi dobře připraveným soupeřem,“ uzavírá Šilhart.

Body: Bubák 19, Šafránek 18, Strážnický 17, Vencálek 10, Seidler 7, Ondráček 5, Pospíšil 2, Malec 1, Kazda, Zezula. Trestné hody: 24/18. Trojky: ?:9. Po čtvrtinách: 13:14, 34:32, 44:56.

Další výsledky 1. a 12. kola: VŠB Ostrava – Hladnov 88:80, Hladnov - VŠB Ostrava 67:76, Lipník – Val. Meziříčí 58:69, Val. Meziříčí – Lipník 66:49, Černá Pole Brno – SA Brno 76:72, SA Brno - Černá Pole Brno 82:89, Šumperk - Krnov 85:71, Krnov – Šumperk 98:89.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.