Dvě vítězství jako předvánoční rozloučení od U11

Dvěma vítězstvími se loučili před vánočními svátky nejmladší minižáci. Na domácí palubovce hostili týmy z Brna resp. okolí Brna, když přijeli kluci a holky z Podolí u Brna a Babic nad Svitavou. Přestože se kluci k utkání nesešli v úplně kompletní sestavě, společně jako tým předvedli dva povedené výkony a dvakrát zvítězili.

V první uktání proti Podolí, začali malí vlci s chutí a pozorně v obraně. Když se k dobré obraně přidal i rychlý přechod do protiútoku vedli po první čtvrtině o 6 bodů. Vyrovnaně se hrálo i v druhé čtvrtině. V té se klukům z druhé pětky sice nedařilo v útoku, ale velmi důležité bylo, že ani přesto nepřestali bojovat a snažit se. První koš v druhé čtvrtině vstřelili kluci až v 5. minutě. Ale pak přidali rychle 8 bodů během chvilky a poločasové vedení bylo už osmibodové. Všichni v týmu věděli, že dokážeme hrát ještě o kousek lépe. I proto kluci vstoupili velmi motivovaní do druhé čtvrtiny. Bojovali o každý míč a i díky tomu soupeře v prvním třech minutách přehráli 10:0. Naše vedení bylo rázem téměř dvacetibodové a to klukům dodalo na klidu. Ani přes výraznější vedení nepřestali bojovat a to bylo velmi příjemné vidět. Ve čtvrté čtvrtině udělali sice kluci několik chybiček v obraně a soupeř jejich vedení snížil, ale ani to nic nezměnilo na našem vítězství a dobrém pocitu s povedeného utkání proti šikovnému týmu Podolí.

Vlčata Žďár vs. SK Renocar Podolí
51  :   39   (18:12, 26:18, 40:27

V druhém utkání proti kohoutům z Babic hráli kluci také velmi dobře. Přidanou hodnotou byla skutečnost, že se na dobrém výkonu podíleli rovnoměrně všichni kluci co byli k utkání připraveni. Kluci hráli s chutí, dali si záležet na obraně a v útoku se snažili spolupracovat, tak jak to trénjeme na tréninku. Po našem úvodní náporu se sice soupeř trochu otřepal, ale kluci byli na hřišti pořád lepším týmem a hráli s větší chutí. V druhé poločase jsme opět přistoupili ke hře bez driblinku ve snaze o kolektivnější pojetí hry. I v tomto se kluci postupně zlepšují a uvědomují si, že si na hřišti musí navzájem pomoct. I v druhém utkání si kluci výhru zasloužili, stejně jako závěrečný potlesk od rodičů a fanoušků.

Vlčata Žďár vs. Sokol Kohouti Babice
64   :  29    (20:2, 32:14, 54:14)

Byl to poslední turnaj před vánočními svátky a klukům se povedl. Gratulace kluků, a velké díky rodičům a fanouškům za podporu a pomoc nejen v sobotu ale i za celou první část sezóny. Díky

Všem našim příznivcům samozřejmě přejeme i příjemné prožití vánoční svátků a pohodový závěru roku.