Dvě venkovní výhry pro U15

Dvě cenné výhry si připsali starší žáci U15 na venkovních palubovkách basketbalových center mládeže BCM Orli Prostějov a SK UP BCM Olomouc. Obě výhry určitě bereme a jsme za ně rádi, utkání Vlkům ale příliš herně nevyšla a utrápená hra se spoustou ztrát a nepřesností nemohla přítomné diváky, samotné hráče ani trenéry příliš potěšit. 

Na prostějovské palubovce jsme zachytili začátek utkání a do poločasu hráli s domácími vyrovnanou partii. Bohužel partii plnou zbytečných ztrát a nepřesností, nedůrazu na obranném doskoku a špatných rozhodnutí v zakončení. Po změně stran jsme se přeci jen trochu zkoncentrovali, hru zpřesnili, začali si více vypomáhat a po zlepšeném doskoku proměnili i několik přesilových situací a Orlům odskočili až na 20-bodový rozdíl. V závěru jsme znovu nedůrazem v zakončení při jasných šancích a zbytečnými chybami v rozehrávce dali domácím možnost bodově se přiblížit a utkání ještě zdramatizovat. Utkání, ve kterém jsme se ale spíše prali sami se sebou, jsme nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce a připsali si důležitou venkovní výhru.   

BCM ORLI PROSTĚJOV - BK VLCI ŽĎÁR 66:77   (17:17,35:40,46:62)
Body: Bílek 25, Krčmář 22, Vrána 16, Rosecký 7, Havelka 5, Tůma 2, Trávníček, Vilda
Fauly: 20:22
Trestné hody: 27/16-32/14
Trojky: 0:1.

Do nedělního utkání na hřišti Olomouce jsme vstoupili lépe než domácí a hned v úvodu šli do rozhodujícího vedení. I v tomto utkání se ale obě družstva prezentovala hrou se spoustou nepřesností jak v přechodové fázi, tak i při postupném útoku. Nedůrazné obrany obou týmů navíc dávaly nespočet možných střeleckých příležitostí, které ale ani jedno z družstev nedokázalo úspěšně proměňovat. Kupící se únava Vlků ze sobotního utkání a zahozené střelecké příležitosti tak dávali domácím šanci bodově se přiblížit, kterou ale naštěstí v průběhu 2. a 3. části nedokázali dostatečně využít a tak si Vlci s vypětím všech zbytků sil i na olomoucké palubovce připsali výhru.  

SK UP BCM OLOMOUC - BK VLCI ŽĎÁR 51:74   (10:25,32:45,45:59)
Body: Bílek 25, Krčmář 22, Rosecký 8, Vrána 5, Trávníček, Tůma po 4, Vilda, Havelka po 3
Fauly: 24:20
Trestné hody: 21/8-39/16
Trojky: 0:2

Uf, byla to makačka a obě utkání jsme doslova vydřeli. Výher si jako tým vážíme a jsme za ně moc rádi, zvláště pak když nám ani jedno utkání herně příliš nevyšlo a na palubovkách jsme se trápili. Kluci i přesto, že se jim nedařilo, utkání nevzdali a bojovali. O to jsou obě výhry cennější a za to jím patří velké poděkování.

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek