Dvě domácí výhry pro Vlky U15

V dalším kole žákovské ligy U15 dokázali Vlci na domácí palubovce v obou utkáních zvítězit a po výhrách nad Kyjovem a Zlínem se dvě kola před koncem drží na druhém místě nadstavbové části žákovské ligy.

BK Vlci Žďár  -  Jiskra Kyjov  99:83   (21:20,52:43,75:59)
Body: Bílek 27, Krčmář 21, Havelka 19, Blažíček 8, Sláma 7, Haller 6, Trávníček, Tůma po 4, Vrána 3
Fauly: 17:12
Trestné hody: 12/6-16/5
Trojky: 5:1

V utkání s Jiskrou, kterou Vlci nedokázali v probíhajícím ročníku z dosavadních třech vzájemných utkání ani jednou porazit, se hrál vyrovnaný basketbal bez obran. Poločasové skóre 52:43 tak jasně vypovídá o snaze obou týmů v obraně, kde se zejména nekoncentrovaností dopouštěli spousty chyb a umožnovali snadná zakončení. Po změně stran jsme se chtěli v této činnosti zlepšit, nedopřávat kyjovským snadné příležitosti k zakončení a utkání co nejdříve rozhodnout. Bohužel jsme se ani po přestávce nedokázali dostat do správného tempa a utkání tak spíše rozhodli na útočné polovině, kdy jsme dokázali proměnit více příležitostí ke skórování než soupeř. Výhru určitě bereme všemi deseti, ale s ohledem na to, že soupeř přicestoval bez svých dvou stěžejních hráčů, nemohu být s průběhem, nasazením v obraně a výsledkem utkání příliš spokojen.

BK Vlci Žďár  -  Strabag Zlín  89:62   (20:15,47:34,71:56)
Body: Bílek 25, Tůma 20, Krčmář 17, Blažíček 9, Havelka, Haller po 6, Vrána 4, Sláma 2, Trávníček
Fauly: 20:22
Trestné hody: 30/20-22/12
Trojky: 7:2                    

Naopak nedělního soupeře ze Zlína jsme dokázali v probíhajícím ročníku 2x porazit, a to dokonce na jeho hřišti.  Na domácí palubovce jsme tak chtěli odčinit nepodařené listopadové utkání, kdy jsme s hosty doma padli rozdílem třídy o 25 bodů. Zlínští přicestovali, jak se říká, v plné palbě i s dominantním střelcem Sasovem a Vlky nečekal rozhodně snadný úkol. Možná právě proto bylo nasazení Vlků v obraně oproti sobotnímu utkání zcela odlišné a koncentrace, zaměřená právě na střeleckého leadra zlínských, rozhodla celé utkání. Velkou pochvalu si zaslouží především Matěj Havelka, který i přes výškový a váhový handicap a s přispěním spoluhráčů, dýchal Serhiimu celý zápas na záda a udržel ho na pouhých 15 bodech. To byl z mého pohledu jeden z klíčových momentů utkání, které se nám díky obětavosti Matyáše, který svým odhodláním a nasazením strhl i zbytek týmu, podařilo zvládnout a vyhrát.

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil