Dvě domácí výhry pro starší minižáky

Dvě domácí výhry pro starší minižáky

V krajském derby přivítali na domácí palubovce starší minižáci U13 družstvo BC Vysočina, s kterým odehráli dvě vzájemná utkání a z obou vyšla vítězně. Do utkání jsme nastupovali bez bojovníka pod oběma koši Honzy Vildy, ale v rukávu jsme měli stejně zdatného a bojovného Šimona. Bohužel již v první čtvrtině úvodního utkání došlo po nezaviněném kontaktu k nepříjemnému zranění a podvrknutí v kotníku právě u Šimona. V daný nešťastný moment dopadla na vlčata trochu nervozita a zároveň i obava, jestli bude Šíma v pořádku. I přes tento velmi nepříjemný moment a výrazné oslabení kádru pod košem kluci svým nasazením, snahou a bojovností zvládla obě utkání na jedničku, zaslouženě zvítězila a znovu se přesvědčila, že dokážou zvládat utkání i bez tahounů týmu. Včasným přistupováním a stálým tlakem se snažila znepříjemnit rozehrávku hostů již na útočné polovině a ztrát soupeře využívat k rychlému zakončení. V tom vlčatům leckdy ještě schází rozvaha, lepší rozhodování se, přesnost přihrávky a důraz, ale v jejich věku je to zcela normální.

 Kluci jsou dlouhodobě výborná parta a i když nejsou ve stejné tréninkové skupině a scházejí se vesměs pouze na předzápasovém tréninku, ve hře si dlouhodobě rozumí, táhnou za jeden provaz a svým zápalem pro hru nápaditě překvapují své soupeře. Důkazem je jednak nepodstatná dosavadní bilance z letošní sezóny 13 ti výher a jedné porážky, ale zejména radost ze hry, přátelství a ochota bojovat jeden za druhého.

Šímovi přejeme brzké uzdravení a těšíme se na další turnaj, který za 14 dní odehrajeme na palubovce silného Renocaru Podolí.

BK Vlčata Žďár  -  BC Vysočina    82:33 (12:4,38:10,56:23)
Body: Rosecký 26, Blažíček 14, Růžička, Kašpar po 8, Haller, Krejčí po 6, Socha 4, Pavlík, Osmík, Cik, Popela, Skala po 2, Filipenský, Novotný. Fauly: 12:11. Trestné hody: 10/2-10/5. Trojky: 0:0.

BC Vysočina  -  BK Vlčata Žďár    33:80 (10:19,17:47,27:58)
Body: Rosecký 18, Krejčí 16, Haller 11, Růžička, Cik 8, Blažíček 7, Kašpar, Osmík po 4, Filipenský, Pavlík po 2, Popela, Skala, Novotný. Fauly: 10:14. Trestné hody: 15/3-14/4. Trojky: 0:0.                        

Trenéři: Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.