Dvě domácí výhry mladších vlčat U12

Dvě domácí výhry mladších vlčat U12

S bilancí pěti výher a jedné porážky se po třech odehraných kolech na hřištích soupeřů představila mladší vlčata U12 na domácí palubovce, kde přivítala hosty z Hodonína a Kyjova. Přesto, že se vlčatům druhé utkání proti výborně hrajícímu Kyjovu herně nepovedlo a ve hře se spíše trápila, připsala si do tabulky další dvě výhry a potěšila domácí diváky.  

BK Vlčata Žďár – Sokol Hodonín       62:32 (17:8,32:20,43:30)
Body: Tůma 12, Růžička, Rosecký po 8, Bílek 7, Vrána, Haller po 6, Sláma 5, Trávníček, Vilda po 3, Blažíček, Víteček po 2, Mottl, Havelka, Kužela, Cempírek

Hosté z Hodonína dorazili na Vysočinu pouze s 10 hráči, ale i tak před utkáním díky jednomu z nejvyšších hráčů v soutěži budili respekt. Vlčatům vyšel vstup do utkání, dobrou obranou dovolila v první části skórovat pouze jednomu hráči a šňůrou 7 bodů si vypracovala mírné vedení, které si udržovala až do poločasu. Po přestávce vlčata pokračovala v aktivním napadání, soupeře nutila ke ztrátám a při přechodu do útoku se přesnými pasy dostávala k snadnému zakončení. Obrana hostů, na které se postupně začala projevovat únava, nestačila reagovat na výpady vlčat, která toho dokázala dokonale využít v závěrečné části. Tu jednoznačně ovládla a soupeři, který odehrál celé utkání bez střídání, odskočila až na 30 bodů. Za příkladnou bojovnost, nasazení v obraně, ve které vynikal hlavně Davča a snahu o rychlý přechod, chválíme celý tým vlčat.  

BK Vlčata Žďár – Jiskra Kyjov       35:34 (13:5,18:17,26:22)
Body: Rosecký 10, Trávníček 6, Haller 5, Růžička 4, Vilda 3, Sláma, Tůma, Bílek po 2, Kužela 1, Cempírek, Mottl, Vrána, Víteček, Havelka, Blažíček

Do prvního vzájemného střetnutí v probíhající sezoně proti šikovnému týmu z Kyjova vstoupila vlčata přesvědčivě a v průběhu první čtvrtiny si vypracovala slibný náskok. O ten ale bohužel přišla hned v druhé části, kdy měla velké problémy s obranou výborně hrajícího Matěje Zapletala, který svou aktivitou na obrané a zejména útočné polovině přiblížil kyjovské na rozdíl jednoho bodu. V průběhu prvního poločasu chyběla vlčatům bojovnost, nasazení, pohyb, ochota poprat se na doskoku a odvaha postavit se soupeři. Po důrazném připomenutí, že bez těchto atributů se soupeři nemůžeme rovnat, vstoupila odhodlaná vlčata do druhé půle s mnohem větším nasazením a vůli porvat se o výsledek. V třetí části tak vlčata znovu mírně odskočila, ale výborně se pohybující hosté vycítili šanci a s vlčaty stále držely krok. Utkání se tak rozhodovalo až v závěru, kdy se vlčatům nejdříve podařilo vybojovat 11 bodový náskok, který ovšem houževnatý soupeř v napínavé koncovce stáhl až na jediný bod. Utkání se vlčatům nepovedlo a o těsném vítezství domácí fanoušky spíše nepřesvědčili, ale výhru proti výborně hrajícím hostům bereme všemi deseti a těšíme se na odvedu za čtrnáct dní v již tradičně bouřlivém prostředí kyjovské sportovní haly.

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

  

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.