Drsné, krvavé a především cenné první domácí vítězství žen

Ženy o uplynulém víkendu odehrály první utkání před domácím publikem, a to rovnou s těmi nejhouževnatějšími soupeři. Brandýs nad Labem sestoupil z 1. ligy žen a Mladá Boleslav působila v dosavadních odehraných kláních proti ostatním týmům ze skupiny B 2. ligy žen velmi suverénně. Bylo zřejmé, že nepůjde o nikterak jednoduchou záležitost.

BK Vlčice Žďár – BK Brandýs nad Labem 59:64 (25:29)
V sobotu se již od úvodních minut ukazovala kvalita protihráček z Brandýsa. Vstup do zápasu jsme si však nenechaly nijak utéct. K vidění byl rychlý a běhavý basketbal, což pro nás nebývá příliš obvyklé. Byl to ale basketbal rovněž velmi drsný a agresivní. Nemusíme se vůbec bát označit toto utkání doslova za „řežbu“, když Terka obdržela neočekávaný bodyček, Móňa dostala do čela tak, že celý večer ledovala obří bouli, a Věrku zdrtila silná rána loktem do nosu, která se neobešla bez krve.
Až do konce třetí čtvrtiny jsme urputnou obranou získávaly spoustu míčů, z čehož jsme následně těžily v útoku. Ten zdobily odvážné nájezdy a dobrá úspěšnost střelby ze střední a delší vzdálenosti. Co nám bohužel od začátku sezony nefunguje, jsou poslední čtvrtky. Tam jsme si nechaly zápas utéct. Soupeřky v závěru proměnily trojku a následně téměř všechny šestky, které jsme jim chybnými fauly darovaly. Výsledkem je tak smutná prohra o pouhých 5 bodů, která je o to smutnější, že bylo utkání tak fyzicky náročné.

Body: Kazdová Tereza 12, Kopicová Lucie 11, Jurašek Andrea 10, Kalábová Anna 7, Pošvicová Monika 7, Kuhnová Barbora 6, Stočková Věra 4, Blažejovská Lucie 2, Kubíková Natálie.

BK Vlčice Žďár – ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav 82:79 (42:32)
Spravit si chuť jsme mohly hned druhý den proti Mladé Boleslavi, kdy nás opět nečekal lehký úkol. Celý první poločas se nesl v duchu pohledných ofenzivních akcí, v nichž se krásně spojovala spolupráce podkošových hráček s křídly a rozehrou. To znamenalo poločasové vedení již o deset bodů, které se na počátku třetí čtvrtiny dostalo až na rozdíl 15 bodů.
V průběhu třetí čtvrtiny se ale hráčky Boleslavi zvedly a začaly náš náskok postupně stahovat. Na konci utkání se pak nezapřela naše schopnost zdramatizovat každý závěr. Opět jsme zápasily s počtem faulů v náš neprospěch a v rychlém sledu jsme inkasovaly tři trojky, takže naše manko do plusu bylo pryč. Nicméně se nám podařilo udržet nervy na uzdě a bereme tak sice těsné, ale velmi cenné vítězství.

Body: Jurašek Andrea 21, Pošvicová Monika 18, Kopicová Lucie 13, Stočková Věra 13, Kuhnová Barbora 8, Kazdová Tereza 5, Kalábová Anna 2, Kubíková Natálie 2.

Závěrem je třeba smeknout pochvalu všem našim hráčkám – makaly jsme a nechaly jsme na hřišti vše, co se na něm nechat dalo! A je neodmyslitelné, že bez bodů se vyhrát nedá, ale útok je stavěn na obraně a ta byla opravdu poctivá a vydřená.
Máme za sebou dost náročný víkend, po němž budeme potřebovat nějakou dobu na regeneraci všech zranění a modřin. Věříme ale, že to stihneme do dalšího domácího klání, jež nás čeká v pátek 4. 11. v 18:30 proti Havířovu, jakožto 2. kolo Českého poháru žen. Přijďte nás podpořit!

Trenér: V. Stočková

Autor: T. Vejlupek, L. Kopicová