Dramatické koncovky starších žáků

Dvě dramatické koncovky sehráli Vlci U15 na domácí palubovce proti Basketbal TJ Svitavy a Adfors Basket Litomyšl.  Z obou víkendových utkání chtěli Vlci odejít vítězně a připsat si důležité body, bohužel po dobře rozehraném sobotním utkání nakonec po nepovedeném závěru padli se Svitavami. Tahle prohra nás hodně bolela, naštěstí jsme se dokázali rychle oklepat a nedělní dramatickou koncovku urvali pro sebe.

Tým Svitav pod vedením zďárskému basketbalu dobře známému ostrostřelci Dušanu Sabolovi má ve svém středu dva urostlé chasníky Křečka s Břeňem. A právě tato dvojice značně zatápěla Vlkům pod oběma koši. I přes veškerou snahu a posílení podkošového prostoru jsme oba obry nedokázali odstavit od míče. Sám Břeň nám dokázal nasázet neuvěřitelných 46 bodů! I tak jsme vlčí aktivitou v obraně měli téměř po celé utkání mírně navrch a v 28. minutě dokonce vedli 15-ti bodovým rozdílem. Bohužel v závěru třetí části jsme polevili, neproměnili několik příležitostí a svitavští vycítili šanci. V závěrečné čtvrtině jsme nedokázali i přes několik zakončení utkání rozhodnou a byl to právě urostlý Honza Břeň, který nás po vzoru svého trenéra třemi proměněnými trojkami poslal do kolen. Svitavští si tak odvážejí výhru, ke které jsme měli v průběhu utkání mnohem blíže a kterou budeme dlouho rozdýchávat. Možná větší odvaha trenéra a širší rozložení herního vytížení mezi hráče by nám přinesla více sil v závěru utkání.. Tahle prohra hodně mrzí, velká škoda.

BK Vlci Žďár  -  Basketbal TJ Svitavy      83:87   (20:22,46:41,67:60)
Body: Socha 28, Rosecký 15, Krejčí 13, Vilda 9, Blažíček 7, Haller 5, Kašpar, Filipenský, Šrámek po 2, Růžička, Cik, Hofmann
Fauly: 19:11
Trestné hody: 11/9-21/9
Trojky: 4:4

Další silný soupeř se zkušenostmi se středoevropskou ligou žáků U15 (www.ceybl.eu) čekal na žďárské Vlky v nedělním utkání a bylo otázkou, jak se kluci v hlavách vypořádají se sobotní porážkou. Upřímně, po úvodní pětiminutovce, kdy na ukazateli skóre svítil stav 4:15, nikdo ze zainteresovaných nedával Vlkům velkou šanci. Já věřil, kluky znám, jen je nakopnout a dodat jim kuráž. Tu vlkům přinesla až odvaha mladších hráčů z lavičky, kteří jdou na plac, neřeší proti komu a jednoduše se rvou o každý míč. Jejich nasazení a odvaha ve hře nastartovalo nejen celý tým, ale i divácky plně obsazenou halu a byli jsme zpět ve hře. Do poločasu jsme srovnali, ve třetí čtvrtině sehráli vyrovnanou partii a v závěru se do posledních vteřin doslova bili o výhru, kterou jsme nakonec získali pro sebe. Silný zážitek nejen pro mě, ale věřím i pro samotné hráče a divácky zaplněnou halu.  S jakým nasazením a zápalem se oba týmy pustili do závěrečných vteřin a bojovali o každý míč a každý metr na hřišti bylo doslova dechberoucí. Před oběma týmy smekám a jsem přesvědčen, že nás výhra posune zase o kousek dál.

BK Vlci Žďár  -  Adfors Basket Litomyšl       84:80   (19:23,46:44,69:70)
Body: Rosecký 29, Socha 21, Vilda 12, Blažíček, Krejčí po 8, Haller, Růžička, Cik po 2, Hofmann, Kašpar, Filipenský, Šrámek
Fauly: 24:19
Trestné hody: 27/13-32/19