Dramatické koncovky mladších minižáků U12

Tři napínavé koncovky nabídlo druhé kolo našich mladších minižáků U12, kteří se po povedeném úvodním domácím vystoupení tentokráte představili na horké brněnské půdě. Všechna tři utkání pořádaná v tělocvičně brněnského SAM skončila rozdílem dvou bodů, kdy se až do posledních vteřin domácí, hostující skokani a naše vlčata doslova přetlačovala o každý bod. K vidění tak byl skvělý minibasketbal se spoustou zvratů, který musel bavit všechny zúčastněné. Žďárská vlčata si po úžasných výkonech odvážela velmi cennou výhru proti výborně hrajícím skokanům a i když ve druhém utkání těsně podlehla, z turnaje odjížděla se vztyčenou hlavou a s pocitem, že se můžeme bez obav postavit těm nejlepším.

BK Skokani Brno  -  BK Vlčata Žďár   45:47 (5:20,18:22,32:40)
Body: Haller 14, Bílek, Rosecký po 7, Trávníček, Kužela, Vilda po 4, Mottl, Vrána, Růžička po 2, Tůma 1, Havelka, Filipenský, Sláma, Víteček, Cempírek

Do utkání se skokany vstoupila vlčata famózně a od úvodního rozskoku agresivní obranou zaskočeného soupeře nutila ke ztrátám. Rychlým přechodem, přesnými přihrávkami a pohybem bez míče si vlčata neustále vytvářela prostor pro zakončení a první čtvrtinu tak jasně ovládla. V druhé části jsme se bohužel, i přes stále aktivní obranu, začali místo hledání volných spoluhráčů utápět v driblinku a ztrácet míče. Toho skokani v čele s Markem Kovářem okamžitě využili, zbytečné ztráty vlčat ihned trestali a dotáhli se na poločasových 18:22. Po vyrovnané první půli se tak v druhém poločase rozehrála bezvadná minižákovská partie, kdy do hry kluci obou týmů dali srdce a veškeré své dovednosti. Vlčata se vrátila ke hře, která je zdobila v úvodu a v třetí části si znovu vypracovala mírný náskok 8 bodů. Skokani ovšem nic nevzdávali, v závěrečné části díky Markovi mohutně dotahovali a po ztrátě vlčat na útočné polovině neúspěšnou střelou s klaksonem dokonce sahali po prodloužení. Bylo zážitkem sledovat, s jakým nasazením, chutí a bojovností oba týmy podstupovaly vzájemné souboje a jak se snažily prosadit proti těsným obranám. Z vítězství na světelné tabuli se nakonec radovala naše vlčata, ale za předvedenou hru a skvělé výkony tleskáme všem hráčům.

SAM Brno  -  BK Vlčata Žďár  60:58 (27:9,31:33,37:53)
Body: Růžička 14, Haller 11, Vilda, Rosecký po 6, Vrána 5, Víteček, Tůma, Bílek po 4, Mottl, Kužela po 2, Trávníček, Havelka, Filipenský, Sláma, Cempírek

SAM Brno, to je především dobře známá dvojice hráčů Pulkrábek, Šimko. Zvláště pak druhý jmenovaný, který svými tělesnými proporcemi a basketbalovým umem patří k nejšikovnějším hráčům v ročníku. A pokud tito dva nastupují spolu, pak je jejich síla ohromná. O tom se znovu přesvědčila žďárská vlčata v úvodu druhého utkání. I přes veškerou snahu vlčat se nám bohužel nedařilo úderné domácí duo přibrzdit a úvodní část jsme prohráli rozdílem 18 bodů. Přesto jsme vlčata za bojovný vstup do utkání museli pochválit. Naprostá dominance vlčat v útoku i v obraně během druhé čtvrtiny, kdy jsme domácí téměř nepouštěli za půlku, přinutila po poločasovém vedení vlčat domácí trenérku zamíchat sestavou. Díky tomu vlčata ve třetí části znovu rozebírali domácí obranu a úspěšnými průniky odskakovali ve skóre. Během druhé a třetí části vlčata skvělou obranou dovolila soupeři zaznamenat pouhých 5 košů a do závěrečné části hry tak nastupovala s výrazným náskokem. V té vlčata nadále hrála aktivní minibasket a urputně bojovala, ale na výborně hrajícího Šimka, který nám v poslední čtvrtině nasázel 20 bodů, to nestačilo. Vlčata tak i přes snahu proměnit koš v poslední akci hry padla a mohla jen litovat spousty neproměněných šancí, kdy jsme chodili sami do koše. I přes slzy v očích po závěrečném klaksonu jsou pro nás vlčata za předvedenou hru a kolektivní výkon během turnaje jasnými vítězi a všechny hráče musíme znovu jen a jen pochválit.  JSTE BORCI!

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.