Dramatická koncovka se šťastným koncem

Dramatická koncovka se šťastným koncem

Pololetních prázdnin využili mladší minižáci U12 k předehrávce 8. kola oblastního přeboru, kdy netradičně již v pátek na domácí palubovce hostili Tygry JBC Brno a BK Maják Vyškov. V repríze předešlého kola odehraného na brněnské palubovce chtěla vlčata vrátit tygrům 14 dní starou prohru a zároveň i potvrdit výhru proti vyškovským.  

BK Vlčata Žďár – Tygři JBC Brno    56:55 (21:7,31:17,41:33)
Body: Haller 11, Tůma 10, Trávníček, Kužela po 6, Vrána 5, Růžička, Havelka, Vilda, Bílek po 4, Dokulil 2, Sláma, Cempírek, Polívka

Chřipková epidemie bohužel zasáhla do nominace obou týmů, které se tak musely vypořádat s absencí některých svých opor. I přesto se oba týmy prezentovaly kvalitním, rychlým minibasketbalem se spoustou pěkných akcí. V průběhu první půle předváděla vlčata jeden z nejlepších herních výkonů probíhající sezony. Vynikající obrana hráče s míčem, snaha o rychlý přechod se zakončením, chuť prosadit se jeden proti jednomu a zdařilé pokusy o kombinaci hoď a běž tak vlčatům přinesly zasloužené poločasové vedení. Po přestávce bohužel vlčata zbytečnými ztrátami a neproměňováním jednoduchých košů znejistěla a dostala tygry do hry. Ti toho zákonitě využili, postupně umazávali ztrátu a do samého konce bojovali o vítězství. O tom rozhodla až neproměněná poslední střela tygrů z čáry trestného hodu 2 vteřiny před koncem, po které se vlčata mohla hlasitě radovat z velmi cenné výhry. I přes neúčast některých brněnských opor si výhry velmi vážíme a ze hry vlčat, hlavně v první půli, jsme nadšeni.      

BK Vlčata Žďár – BK Maják Vyškov   57:26 (18:4,27:11,39:22)
Body: Trávníček, Tůma, Bílek po 10, Havelka, Kužela po 8, Vilda 3, Dokulil, Sláma, Haller, Růžička po 2, Vrána, Cempírek, Polívka

Utkání proti Vyškovu bylo ze strany hostů poznamenáno ještě větší marodkou a tak byl trenér hostů donucen doplnit kádr o hráče z přípravky. I přesto se vyškovští dokázali dostatečně prosazovat a rozhodně nic neodevzdali. V obou utkáních srdnatě bojovali o výsledek a byli důstojným soupeřem. Aktivním vstupem si vlčata rychle vypracovala dostatečný náskok, který si udržovala po celé utkání. Musíme ale přiznat, že se vlčata, zejména ve druhé a třetí části dosti trápila a předváděná hra nebyla tentokrát příliš koukatelná.  Nesoustředěností jsme na hřišti chvílemi nevěděli, jestli útočíme nebo bráníme, velké problémy nám dělalo samotné chycení míče a na zakončení jsme potřebovali i několik pokusů. Až v závěrečné části se vlčata vrátila ke stylu hry, kterým se chtějí na hřišti prezentovat a proti oslabenému soupeři si dokráčela pro další výhru. Před hosty z Vyškova, kteří to díky absencím neměli vůbec jednoduché, musíme smeknout a děkujeme, že se k turnaji ve Žďáře vůbec dostavili.   
Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.