Draft Junior NBA se zástupci ZŠ Švermova

Draft Junior NBA se zástupci ZŠ Švermova

V loňském roce si náš basketbalový tým ZŠ Švermova, který je složen z i z kluků a holek našeho klubu vybojoval postup ze Školní Basketbalové Ligy do basketbalové Junior NBA. Spolu dětmi basketbalového kroužku na ZŠ Švermova si tak na podzim zahrají v dresu jednoho z NBA týmů další utkání a turnaje.  O tom, který z týmů té opravdové NBA budou reprezentovat v průběhu podzimních turnajů, rozhodne slavnostní Draft Jr. NBA. Ten proběhne ve středu 25.září v Praze, ve sportovní hale na Královce.

V basketbalové hale, která běžně hostí zápasy národních basketbalových týmů, nebo utkání mistrovského Nymburka v Lize mistrů proběhne pro 32 škol velká událost. V průběhu Draftu se bude rozhodovat, v jakých dresech  žáci ZŠ Švermova a dalších škol v letošní Jr. NBA nastoupí. 

Aby mělo slavnostní odpoledne tu pravou atmosféru, vysílá na středeční Draft Jr. NBA, každá škole svoje zástupce – dva hráče z každého týmu, který si na jaře vybojoval postup při turnajích ŠBL (Školní Basketbalové Ligy). Kapitán a jeho asistent si tak přímo v hale přeberou dresy pro svoji školu a pak…. Pod dohledem bývalých hráčů NBA Jirky Welsche a Audieho absolvují trénink s dětmi z ostatních škol.

Bude to ve středu velká show, jako vlastně celá NBA….. a to jsme teprve na začátku. Samotné turnaje Jr. NBA čekají na kluby z 5. a 4. tříd ZŠ Švermova v průběhu podzimu 2019. Třeba se ZŠ Švermova probojuje až do samotného finále, tak jak se to loni podařilo dětem ze ZŠ Komenského. Uvidíme.... i to může být další motivace do tréninku mladých vlčat ze Žďáru.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.