Domácí představení nejmladších vlčat U11

Domácí představení nejmladších vlčat U11

V 6. kole OP nejmladších minižáků U11 se žďárská vlčata po dlouhé době představila na vlastní palubovce. Před domácím publikem přivítala silné soupeře z Vyškova a Blanska. S oběma týmy se již vlčata neúspěšně střetla a tak jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Přesto však byla vlčata odhodlána soupeřům obě porážky oplatit a zejména se předvést před vlastními fanoušky.

BK Vlčata Žďár – BK Maják SVČ Vyškov     25:22 (18:2,18:8,20:14,25:22)
Body: Rosecký 10, Mottl, Sláma po 4, Vilda 3, Trávníček, Bílek po 2, Chmelař, Dokulil, Krejčí, Růžička, Haller, Tůma, Víteček, Blažíček

Natěšená a sebejistá vlčata vlétla do utkání proti Vyškovu doslova jako uragán. Po prvním koši Vojty vytaženou obranou po celém hřišti vlčata skvěle bránila, tlačila na hráče s míčem a nutila soupeře k chybám.  Doslova nepouštěla soupeře na dostřel k vlastnímu koši a po ziscích míče okamžitě vyrážela vpřed. Krásnými a úspěšně zakončenými průniky obranou soupeře tak vlčata v 6. min vedla již 14:0 a až v tento čas dovolila soupeři poprvé v utkání z čáry trestného hodu skórovat. Stále výbornou obranou a získáváním soupeřových míčů se vlčatům podařilo ještě 2x zakončit a uzavřela tak fantasticky sehranou první čtvrtinu. Do druhé části vlétla vlčata stejně jako do první, skvěle bránila, tlakem na hráče s míčem opět nutila hosty k chybám a snažila se vyrážet vpřed. Bohužel veškeré snaha o zakončení byla zastavována vlastními technickými chybami jako přenášení míče, přerušovaný dribling a kroky. Vlčata najednou znejistila a jako by nevěděla, jak hrát. Toho soupeř z Vyškova okamžitě využil, postupně se začal vyrovnávat v agresivitě, za celou druhou část nedovolil vlčatům skórovat, sám si na své konto připsal 6 bodů a snížil stav na poločasových 18:8. V třetí části zlepšená hra hostů v obraně, zejména v důrazu a bojovnosti, nedovolovala vlčatům navázat na úvodní část. Byl to doslova boj o každý míč a je jen škoda, že vlčata při přechodu a snaze o zakončení opět srážely technické chyby. Do závěrečné čtvrtiny tak vlčata vstupovala již jen s 6 bodovým náskokem a s odhodláním utkání vybojovat. Lépe ovšem začali hosté a jejich aktivní hra dělala vlčatům znovu velké problémy. Vlčata přesto doslova bojovala a rvala se o každý míč. Nedařilo se však obcházet soupeře jeden proti jednomu a ztrátami míče dovolila soupeři v 29 min. vyrovnat stav na 20:20. Po oddechovém čase domácí lavičky se hostům podařilo jít dokonce do jednobodového vedení. V tu chvíli ale skvělá vlčata ukázala vnitřní sílu a touhu vyhrát. Bojovností v obraně získala míč a fantastickou přihrávkou vpřed na vybíhajícího Honzu, který nekompromisně zakončil, šla do vedení. Následný útok hostů vlčata znovu fantastickou obranou zastavila, Marťas po zisku vyrazil vpřed a byl soupeřem, za cenu úmyslného faulu, tvrdě zastaven. Na čáru trestného hodu tak musel za zraněného Martina Lukáš, který obě šestky úspěšně proměnil a vlčata se tak mohla radovat z výhry.

BK Vlčata Žďár – BBK Blansko    23:42 (4:10,16:18,20:30,23:42)
Body: Bílek 7, Chmelař, Rosecký, Tůma, Víteček, po 4, Dokulil, Trávníček, Krejčí, Růžička, Kašpar, Sláma, Vilda, Blažíček,Mottl

I v druhém utkání proti BBK Blansko se chtěla vlčata prezentovat hrou, která je jí vlastní. Tedy celoplošnou, aktivní obranou, tlakem na hráče s míčem a snahou o co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu. O to se vlčata z počátku snažila, ovšem velmi dobrá hra a zejména obrana soupeře, která nám dělala velké problémy, žďárská vlčata do tlaku nepouštěla. Výsledkem byla spousta ztrát míče, z kterých soupeř úspěšnými průniky neustále navyšoval rozdíl ve skóre. Vlčata byla chvílemi bezradná a jako by zapomněla, jak se hraje basketbal. Pouze v druhé části jsme se soupeři dokázali rychlostí a důrazem vyrovnat, v zbývajících částech střetnutí byl soupeř ale jednoznačně lepší. Vlčatům chyběla bojovnost, rychlost, zápal, souhra, nadšení pro hru a soupeř toho dokázal využívat. Utkání se nám prostě nepovedlo, ale tak to v sportu bývá. Nemyslíme si, že by vlčata byla horším týmem, ale prostě jim to nesedlo. Každopádně každé takové utkání s kvalitním soupeřem je pro nás přínosem a motivací do další práce.

Za obě utkání musíme vlčata moc pochválit a jsme nadšeni, s jakým přístupem kluci k utkání a tréninkům nastupují. Vlčata mají zápal pro hru, snaží se, bojují, spolupracují, podporují a motivují se a do hry se postupně dostávají i krásné basketbalové momenty. Čeká nás ještě spousta práce, ale když vidíme, jaká skvělá parta a kolektiv hráčů se vytváří, žene nás to kupředu. 

Trenéři: Rosecký, Sedlák,Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.