Do třetice všeho dobrého pro U11

I třetí kvalifikační turnaj zvládli nejmladší minižáci vcelku přesvědčivě. V brněnské "Rosničce" si i bez několika spoluhráčů kluci poradili s Tygry Brno a následně i s domácími Skokany. V obou utkáních byla jejich hra jako na houpačce. Chvílemi skvěle bránili i útočili, aby o pár momentů později po hřišti nezaujatě pobíhali. Hmm, hmm, hmm.....

Do prvního utkání proti Tygrům kluci vstoupili soustředěně a sebevědomě. Hlavně v obraně drželi Tygry daleko od koše a nic moc jim nedovolili. Ještě v první čtvrtině kluci bodově odskočili na více než 10 bodů, Tygrům tak hned z kraje utkání ukázali záda a hlavně hodně otupili jejich sebevědomí. Podobně povedený výkon pokračoval i v druhé čtvrtině. Spíš než hra soupeře brzdily kluky některé jejich chybky a "hlouposti", nesoustřední a až příliš často nepřesné a nebo pozdě hozené přihrávky.
S výrazným vedením by člověk očekával větší odvahu i od mladších a méně zkušených kluků v týmu. Opak byl pravdou. Kluci, pro které to měla být skvělá příležitost se ukázat se na hřišti schovávali, nechtěli míč a tak druhý poločas odtáhli tradiční lídři jako Adam, Matěj, Ondra nebo Tom. V tomto směru to byla velká škoda, že si pro sebe víc míčů nevybojovali a nevzali i ostatní. I přes nevýrazný výkon na útočné polovině se celému týmu povedlo splnit výzvu pro druhý poločas, ve kterém kluci obdrželi ještě o 5 bodů méně než v tom prvním.

Tygři Brno vs. Vlčata Žďár
27    :     75    (10:25, 16:40, 22:61)

V druhém utkání předvedli kluci výkon ještě více jak na houpačce. Prohozené základní pětky a dobrý vstup do utkání znamenali jednoznačné vedení o 20 bodů po 1. čtvrtině. O výsledku utkání bylo fakticky rozhodnuto a kluci mohli hrát uvolněně a v klidu. To se jim dařilo až do 14. minuty (36:7), pak ale ztratili koncentraci a začali koukat jeden po druhém jako by už nechtěli hrát dále. Domácí Skokani to vycítili a ještě ke konci 1. poločasu převzali iniciativu - hráli bojovně, důrazně a rychle. Ve stejném duchu pokračovali i v úvodu 2. poločasu a hra byla z ničeho nic úplně vyrovnaná. Důraz a bojovnost domácí party malé vlky značně zaskočila a dlouho jim trvalo, než se probudili. I když poslední čtvrtinu utkání opět soupeře přehrávali, pocit z utkání už si úplně spravit nedokázali. Bojovně hrající Skokani tak odkryli některé slabiny, na kterých musí mladí vlci v dalším tréninku zapracovat jako tým. Začíta ale musí každý z nich sám u sebe - soustředění, odvaha a bojovnost ve hře jsou základní kameny, bez kterých nestojí jakýkoliv výkon na pevných základech.

Skokani Brno   vs.   Vlčata Žďár
32   :    70   ( 3:23, 10:36, 22:47)

I přes výrazná vítězství jsem nebyl z pozice trenéra s hrou některých hráčů a v některých fázích utkání spokojen. Nedostatek snahy a soustředění se jen těžko omlouvá v jakékoliv situaci. Stejně tak i opakování stejných chyb (především v obraně). Z každého utkání si mohou kluci něco vzít a v něčem se zlepšit, ale musí se snažit a musí chtít. To jsem dnes neviděl u všech. ..... snad i toto bude pro některé poučení pro příště.