Dlouhý a úspěšný víkend pro minižáky

Náročný víkendový program mají v nohách naši minižáci. V průběhu soboty cestovali ke dvěma přátelským utkáním na Sokole Pražském, kde navíc měli možnost sledovat utkání extraligy Juniorů (U19). V neděli pak minižáky čekaly další dvě utkání. Tentokrát se jednalo o utkání OP ČBF JM v Humpolci.

Dvě náročná a vyrovnaná utkání proti Sokolu Pražskému v kategorii U13 kluci zvládli výborně a to i bez několik spoluhráčů, kteří se utkání nezúčastnili (zranění, nemoc, účast na CEYBL). Sokol Pražský patří ve starších minižácích k předním týmům pražského přeboru a ani jedno z dvou utkání nebylo jednoduché. V obou utkáních se kluci museli vyrovnat s výrazně aktivnější a důraznější obranou, než jsou z většiny utkání OP ČBF JM zvyklí. Tento tlak znamenal mimo jiné i větší počet chyb a ztracených míčů což bylo někdy až frustrující. Ale stejně jako dostával soupeř pod tlak nás, dokázali jsme i my přitlačit na mladé sokolíky, zastavovat je v obraně a nutit je k nepřesnostem. Obě utkání byla ve svém průběhu hodně vyrovnaná a rozhodovaly se až v posledních čtvrtinách. Kluci obě koncovky zvládli, byli v důležitých momentech přesnější a důraznější, než soupeř. V obou utkáních nasbírali kluci důležité zkušenosti, které potřebují a kterých není nikdy dost.

Sokol Pražský vs. Vlčata Žďár – 52 :  54 ( 31:33)
Sokol Pražský vs. Vlčata Žďár – 48 : 62 (27 : 34)

Zajímavé bylo i utkání extraligy, které kluci mezi utkáními shlédli. Utkání se rozhodovalo až v prodloužení a kromě dvou výborných individuálních výkonů, viděli kluci „v přímém přenosu“ intenzitu a rychlost s jakou se juniorský extraligový basketbal hraje. Opět skvělá zkušenost a zážitek.

Do Žďáru se kluci vraceli vlakem až později večer, a tak se do nedělního dvojutkání v Humpolci kvůli náročnému programu zapojili i kluci ročníku 2012 a dokonce i 2013, kteří měli týmu dodat novou energii. I přes dosti kombinovanou sestavu a po náročném sobotním výjezdu do Prahy zvládli kluci i dvě utkání v Humpolci. V nových rolích, bez tradičních lídrů se museli srovnat s fyzický vyspělejším soupeřem. Po úvodním velmi ospalém poločase se kluci postupně dostali do tempa a v závěru prvního utkání už soupeře přehrávali. Do druhého utkání už nastoupili více méně pouze kluci 2012 a 2013. Utkání bylo ještě vyrovnanější než to první a rozhodovalo se až v závěru. Je skvělé, že kluci zvládli nové role, v průběhu utkání postupně zlepšovali obranu, byli odvážnější v útoku, a nakonec vybojovali těsné vítězství (i bez svých tradičních opor). Opět nové zkušenosti, které se budou v budoucnu hodit.

Po náročné první polovině sezóny čeká nyní minižáky trošku volnější program v průběhu vánočních svátků. Po novém roce nás pak kromě pokračování soutěží OP, čekají i kvalifikační turnaje o postup na MČR a minižáky U13 turnaje CEYBL (Central Europe Youth Basketbal League). To jsou rozhodně zajímavé výzvy a něco na co se kluci můžou těšit.