Derby s Vysočinou vyšlo lépe kadetkám Jihlavy

Kvůli odloženým utkáním s Tišnovem sehrály kadetky během listopadu jediná dvě střetnutí. A hned šlo o očekáváné derby s jihlavskou Vysočinou. „Čekala jsem, že bychom doma mohly urvat dvě výhry. Jihlava na tom byla v tabulce jako my, bohužel výsledek byl přesně obrácený,“ litovala trenérka Věra Stočková.
Vlčice padly o 10 a 11 bodů. „Šlo o velmi podobné zápasy, které spojovala naše utrápenost a stojatý útok. Když to někdo vzal na sebe, tak zase neviděl zbytek družstva. Spoluhráčky byly často volné, ale míč se k nim nedostal. V prvním derby jsme neustále dotahovaly a Jihlava si závěr pohlídala. Blíž k vítězství jsme byly v odvetě, ale v závěrečné čtvrtině, kterou jsme prohrály 12:30, jsme odešly fyzicky,“ viděla koučka jasnou příčinu neúspěchu a dodala: „Soupeřky nás trestaly z protiútoků po vlastních chybách nebo špatných přihrávkách. Doufáme, že jsme si špatné výkony vybraly a že si výhry přivezeme z Tišnova.“
Rozloučení s rokem 2022 obstará pro Vlčice dvojzápas v Tišnově, který je na tom v tabulce nadregionální ligy podobně jako Žďár. „Jsou to pro nás důležitá utkání, po domácím nezdaru s Jihlavou bychom rády předvedly zlepšený týmový výkon,“ přála si Věra Stočková.

VLČICE ŽĎÁR – VYSOČINA JIHLAVA 60:70
(18:23, 33:42, 49:54)
Body:
Lacinová 21, Jozífková 15, Siváková 7, Plevová 6, Ganzwohlová 4, Benešová 3, Šoustarová 2, Žáková 2, Kostecká, Vampolová.

VLČICE ŽĎÁR – VYSOČINA JIHLAVA 69:80
(11:13, 33:32, 57:50)
Body:
Plevová 15, Siváková 13, Jozífková 12, Lacinová 10, Benešová 7, Ganzwohlová 4, Šoustarová 4, Vampolová 4, Kostecká, Žáková.

Trenérka: V. Stočková

Autor: J. Bubák

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil