Derby s Jihlavou Vlčicím nevyšlo

Dohrávaná utkání nadregionální ligy kadetek Vlčice nezvládly. V krajském derby podlehly jihlavské Vysočině. „Porážky nás pochopitelně mrzí. Proti vyšším soupeřkám pomalu putoval míč z ruky. Pozitivní je, že jsme zapojily tři hráčky z mladé kategorie U14. Holky se toho vůbec nebály,“ uvedla asistentka trenérky Pavla Blažejovská.

VLČICE ŽĎÁR – BC VYSOČINA JIHLAVA  53:74 (19:24, 33:43, 44:60)
Proti Jihlavě nastoupily Vlčice v desíti hráčkách a od začátku se trápily v zakončení. V útoku jim pro menší pohyb vázla kombinace. Do poločasu vedla Jihlava ještě jednociferným rozdílem, ale po přestávce po třech rychlých koších utekla a domácí už na tento trhák nedokázaly reagovat.

Body: Lacinová 33, Ganzwohlová 9, V. Jurašek 6, P. Vampolová 4, Benešová 1, Jarošová, Kostecká, Malečková, Němcová, Žáková. Fauly: 15:22. Trestné hody: 32/17 – 18/9. Trojky: 2:3.

VLČICE ŽĎÁR – BC VYSOČINA JIHLAVA  49:69 (16:15, 25:30, 43:47)
Po krátké přestávce následovala odveta. Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal s řadou chyb na obou stranách. Vlčice se proti fyzicky vyspělejším a o hlavu vyšším soupeřkám snažily probíjet pod koš, kam si chodily pro fauly. I díky trestným hodům držely do přestávky krok 25:30.

Jihlava po poločase odskočila, ale domácí ji vždycky znovu dotáhly. Definitivní ránu do vazu jim dala poslední pětiminutovka, ve které se naplno projevila výšková převaha Vysočiny.

Body: Lacinová 20, Ganzwohlová 15, V. Jurašek 5, Benešová 3, Malečková 2, Němcová 2, Žáková 2, Jarošová, Kostecká, P. Vampolová. Fauly: 13:19. Trestné hody: 25/14 – 11/5. Trojky: 1:0.

Závěrečné zápasy sezony sehrají Vlčice doma, v neděli 7. května vyzvou od 16:00 a 18:00 Lanžhot. „Vím, že sezona byla dlouhá a holky toho mají plné zuby, ale přála bych si, abychom se rozloučily s ročníkem vítězstvím. Musíme nechat na hřišti všechno,“ hecuje trenérka Věra Stočková.

Autor: Jiří Bubák