Derby o Vysočinu zvládla lépe Vlčata

Dvě výhry si v derby o Vysočinu na své konto připsali mladší žáci U14. V tabulce žákovské ligy skupiny B se tak se šesti výhrami a dvěma porážkami drží na pěkném 3 místě. 

BC Vysočina  -  BK Vlci Žďár  55:104  (13:21,29:56,37:87)
Do utkání na horké jihlavské palubovce nastoupili nažhavení domácí s cílem překvapit Vlčata vytaženou agresivní obranou s cílem co nejdříve narušit naši rozehrávku a dostat se nám pod kůži. Několik ztrát ale Vlčata nerozhodilo, s aktivitou a napadáním domácí obrany se rychle vypořádala a již po první části mírně bodově odskočila. Proti slabší pětce domácích se v druhé části dokázala Vlčata mnohem snáze bodově prosazovat a do druhé půlce nastupovala s příjemným náskokem. Utkání jsme definitivně rozhodli ve svůj prospěch ve třetí části, kdy jsme v obraně povolili domácím pouze tři koše ze hry a tím si vypracovali rozhodující náskok. V závěru se utkání dohrávalo a hlavní roli na hřišti měli méně vytěžovaní hráči obou družstev. Vlčatům se nakonec podařilo překonat 100 bodovou hranici a právem se tak mohla radovat ze zasloužené výhry.   
Body: Socha 27, Rosecký 19, Blažíček 15, Vilda 14, Haller 10, Růžička 7, Pavlík 6, Šrámek, Skala, Krejčí po 2, Hofmann, Cik, Filipenský, Štikar
Fauly: 20:21
Trestné hody: 25/7-30/13
Trojky: 0:1

BK Vlci Žďár  -  BC Vysočina   92:49  (25:8,51:24,79:40)
V nedělní odvetě na Bouchalkách jsme nechtěli soupeře podcenit a hned od úvodu soustředěnou obranou stěžejních jihlavských hráčů utkání kontrolovat. To se nám i díky posunutí Šimona do zahajovací pětky podařilo a hned po úvodní části jsme odrazili možné myšlenky jihlavských na vyrovnaný průběh utkání. Své vedení jsme dokázali navýšit i během druhé čtvrtiny a do druhé půle opět vstupovali s pohodlným náskokem. Po poločasové přestávce došlo ve hře Vlčat k uspokojení s průběžným výsledkem, kluci se přestali soustředit na obranné povinnosti a i směrem dopředu hra ztratila ,,drive“. Po oddechovém čase a připomenutí si základních principů naší hry se kluci na chvíli vrátili ke své hře, utkání se ale již ve zbytku hrací doby spíše jen v poklidném tempu dohrávalo.

Body: Socha 28, Rosecký 23, Haller 16, Vilda 9, Krejčí 6, Filipenský, Šrámek po 3, Blažíček, Skala po 2, Hofmann, Růžička, Cik, Osmík, Pavlík, Štikar
Fauly: 18:24
Trestné hody: 36/17-25/9
Trojky: 1:0

Klukům blahopřejeme ke dvěma výhrám proti soupeři, který se podle mého názoru určitě herně a i výsledkově zvedne a ještě zamotá pořadím ve skupině. My se nyní musíme kvalitně připravit na další utkání, která nás čekají na venkovních hřištích píseckých Sršňů a budějovických Tygrů, kde bychom rozhodně chtěli být Tygrům mnohem nepříjemnějším soupeřem, než na domácí palubovce.
Na závěr bych rád po měsíci společného trénování poděkoval a poblahopřál k výkonům Jáchymovi a Adamovi, kteří odehráli svá první soutěžní utkání, ve kterých se rozhodně neztratili. Kluci, makejte na sobě, protože ve vás dřímá potenciál, který budeme chtít určitě využít a tím výrazně posílit vlčí smečku.

Trenér: T. Rosecký

Autor: T. Vejlupek