Den s Basketbalem - zábava pro všechny

Další klubový den s basketbalem mají za sebou kluci a holky z přípravek a sportovních kroužků na ZŠ. V sobotu 12.3. se opět všichni společně potkali v klubové hale, aby spolu změřili síly nejen v basketbalových utkáních, ale také při různých dovednostních soutěžích a disciplínách.

Přestože jsme se měli všichni potkat po deváté hodině, už v 845 stepovali před halou první nedočkavý sportovci. Celkem se do sobotního programu zapojilo 37 holek a kluků, kteří po rozdělení do 4 týmů sehráli 6 utkání. A že to bylo, jak se říká se vším všudy o tom nebylo pochyb. Basketbalové dresy, rozhodčí, trenéři, fanoušci, výsledková tabule, hudba při rozcvičování, spoustu dalších věcí a kamarádů, se kterými se museli kluci a holky seznámit a sžít.

Pravda, některým klukům a holkám chvíli trvalo, než se rozkoukali, ale pak se na palubovce rozpoutalo několik velkých bitev. Běhalo se, střílelo, bránilo, bojovalo se o každý míč atd. Při turnaji sehrál každý tým 3 utkání a o konečném pořadí nakonec rozhodovalo až poslední utkání, které dospělo až do prodloužení. V něm si vítězství a celkově druhé místo vystřílel tým „Bílých“. Na první místo se tentokrát probojoval tým „Zelených“. Třetí byl tým „Fosforových“ a na čtvrtém místě tentokrát tým „Modrých“. Samotné umístění jednotlivých týmů, ale nebylo to nejdůležitější. Hlavní byla zábava, emoce a radost ze hry a každého koše, kterou holky i kluci v průběhu soboty prožívali. Některé holky a kluci vstřelili vůbec první koše v utkání, a ty pak patřičně oslavovali s kamarády, stejně jako za ně sklidili pochvalu o rodičů a dalších fanoušků. A přesně o to šlo především.

Nedílnou součástí basketbalového dne s Vlky jsou i dovednostní a obratnostní soutěže. V první z nich „obratnostní dráze“, předvedli holky a kluci svoji hbitost a rychlost. V těch dalších pak už dovednosti s míčem při driblinkové štafetě, střelecké výzvě trojic, nebo při přihrávkové soutěží 5ti členných týmů. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všichni se snažili z plných sil a tak to má být.
 

Velký dík patří všem trenérům, kteří děti v průběhu dne vedli, motivovali a radili jim v často zcela nových situacích. A kdo pozorně sledoval výkony všech na palubovce musel si všimnout, že se kluci a holky zlepšovali každou minutou v každém utkání. Stejně tak je třeba smeknout i před výkonem rodičů. Ono sedět více jak 4 hodiny na tribuně, není snadná disciplína. Ale i tuto výzvu rodiče zvládli a ty nejmenší vlčata je při tom bavila a svými výkony.

Podtrženo sečteno, sobotní den s basketbalem se v klubové hale podařil a spolu s ostatními trenéry už plánujeme termín pro ten další.

Možná to stihneme ještě před Národním finále v minibasketbale, při které ve Žďáře (6.-8.5.) hostíme 12 nejlepších týmu mladších minižáků v ČR.