Den a noc v podání nejmladších minižáků U11

Jako na horské dráze proběhl víkendový turnaj nejmladších minižáků. Nejprve kluci předvedli jeden z nejlepších týmových výkonů v tomto roce proti Jihlavě a pak se "trápili" v utkání s Dubňany. I tak to pro ně znamenalo dvě vítěztství, která jsou o to cenější vzhledem k nekompletní sestavě ve které k utkáním nastoupili. 

Obsáhlou fotogalerii z turnaje můžete shlédnout - zde .

V úvodu prvního utkání proti BC Vysočina (Jihlava) byla na klucích znát určitá nejistota či nervozita. Kvůli zranění a nemocem přeci jen chybělo několik tradičních tahounů týmu a tak se kluci chvíli na hřišti hledali. Po úvodních minutách, kdy jsme prohrávali až o 9 bodů, se kluci rozjeli jako tým ke skvělému výkonu. Nejprve se vyrovnali soupeřům v bojovnosti a začali důsledně bránit, pak přidali na rychlosti a přímočarosti v protiútoku a postupně skóre vyrovnali. V druhé čtvrtině jsme začali být lepším týmem, když jsme dokázali držet vysoké tempo utkání. Na soupeři bylo vidět, že s naším nasazením a rychlostí má problémy a ne vždy nám stačil a dokázal nás zastavit. O výsledku utkání se definitivně rozhodovalo až v druhém poločase. Soupeře z Jihlavy jsem přehráli především díky naší týmové souhře, kdy v průběhu 3. a 4. čtvrtiny nastoupili a dokázali skórovat všichni hráči v týmu. Ono 70 bodů není zrovna málo.  Jihlava rozhodně nebyla nejlehčí soupeř o to cenější byl náš výkon. Kluci si po utkání vyslechli zaslouženou pochvalu - ani ne tak za výhru (která samozřejmě potěší) ale za to jak dokázali spolu bojovat a hrát. Super!!!

Vlčata Žďár vs. BC Vysočina
70:54 (16:15, 38:30, 56:38)

V druhém utkání proti Dubňanům jsme byli i přes nekompletní sestavu favoritem. To kluci potvrzovali v prvních minutách a brzy jsem vedli o 16 bodů. Pak ale přišlo nečekané polevení a kluci a holky z Dubňan chytili druhý dech. V průběh druhé čtvtiny si z nás dělali trhací kalendář (2. čtvrtinu jsme prohráli o 18 bodů) a na jejím konci vedli Dubňany už o 6 bodů. Pravda, v týmu Dubňan nastoupil jeden velmi vyspělý a vysoký hráč, ale jako tým jsme si s jeho přítomností měli poradit lépe např. díky naší rychlosti nebo chytrosti.

Důležité bylo že se kluci do druhé půle otřepali, zahodili zbytečný ostych a do soupeře se patřičně opřeli. Opět, jako už několikrát se nám vyplatila sázka na celoplošnou obranu a tentokrát hlavně na rychlý protiútok. V průběhu 3. a v úvodu 4. čtvrtiny jsme zaznamenali 21 bodů v řadě a znovunabité vedení jsme už uhájili. Nebylo to úplně snadné a chvílemi ani pohledné utkání, ale my jsme ho zvládli jako tým. Když se někomu nedařilo, dokázali zabrat jiní. 

Vlčata Žďár vs. Basketbal Dubňany 
49  :   40   (16:4, 24:30, 41:34)

Kluci nastoupili k utkání bez několika spoluhráčů ročníků 2012 a větší část týmu tak byla kvůli absencím doplněna kluky z Přípravky. Společně ale makali, podpořili se navzájem a obě utkání zvládli. Myslím, že to jsou pro všechny velmi cenné zkušenosti. Gratuluji každému z nich k povedeným výkonům a celkově k povedenému týmovému výkonu. 

Na idnes.rajce.cz  - bkvlcizdar může shlédnout i další fotogalerie z jednotlivých turnajů nebo utkání našeho klubu.

..... Děkujeme našim fotografům Jirkovi Uchytilovi a Jakubovi Lacinovi za skvělé galerie.