Další zkušenosti z nadregionálního turnaje pro minižáky U13

V sobotu 28.1. se VLCI U13 zúčastnili nadregionálního turnaje, který se konal na domácí palubovce v klubové hale ve Žďáře, kde hostili družstva z Brna, Benešova a Poděbrad. V turnaji chlapci zvládli všechny tři utkání na jedničku.

VLCI ŽĎÁR – BASKET BRNO 50:31 (15:7; 28:14; 40:24)
Do prvního zápasu proti silnému soupeři z Brna jsme nastoupili sebevědomě s tím, že se budeme rvát o každý míč. Ze začátku byl zápas velmi vyrovnaný, až ke konci první čtvrtiny se nám podařilo odskočit od soupeře na větším bodovým rozdílem. Tento náskok jsme v průběhu zápasu už jen navyšovali až do konečného výsledku 50:31.

BASKET PODĚBRADY – VLCI ŽĎÁR 68:30 (7:11; 14:29; 26:48)
Ještě silnější soupeř nás čekal v druhém utkání. Na našich chlapcích už byla vidět únava z předchozího zápasu. Proto byl náš nástup do utkání slabší. První dvě minuty se nám vůbec nedařilo vstřelit ani jeden bod, ale pak se nám to podařilo prolomit a začali jsme hrát naši hru. Makali jsme v obraně a začali jsme proměňovat koše jak z postupného protiútoku, tak i z rychlého protiútoku.

VLCI ŽĎÁR – BC BENEŠOV 78:18 (25:6; 39:12; 17:64)
V posledním zápase jsme značně dominovali. Dokázali jsme hrát kolektivně a díky tomu jsme nacházeli volné pozice, které se nám dařilo proměnit. V obraně se nám několikrát podařilo soupeři zabránit v přechodu na útočnou polovinu a díky tomu dát spoustu košů.

Tento turnaj byl pro chlapce poslední příprava před kvalifikačními turnaji, kdy první z nich se bude konat v sobotu 18.2. v Brně.

Trenéři: Jakub Lacina, Jan Topinka

Autor: Jan Topinka

Editor: Tomáš Vejlupek