Další dvě výhry pro starší žáky U13

Další dvě výhry si na své konto připsali starší žáci U13 na turnaji v Podolí, kde odehráli utkání proti domácímu Renocaru a poprvé i proti TJ Třebíč. Obě utkání zvládla vlčata na jedničku a připsala si 14 a 15 výhru z 16 utkání.

Do utkání proti silnému výběru domácích jsme vstoupili fantasticky a šňůrou 19 bodů v řadě jsme domácí zaskočili. Ti se svých prvních bodů v utkání dočkali až ke konci 5 minuty a rozjetá vlčata tak jasně ovládla první čtvrtinu. Do druhé domácí lodivod Jan Wiedner poslal o poznání silnější pětici, která v úvodních minutách druhé části vlčatům pod oběma koši značně zatápěla. S tlakem domácích jsme se ale postupně dokázali vypořádat a v této periodě příliš bodově neztratili. Do druhé půle nastupovala obě družstva v pozměněných sestavách a reagovala tak na dosavadní průběh. Hra se tak vyrovnala a do konce se na obou stranách hřiště bojovalo o každý volný míč. Obě družstva se ve zbytku utkání prezentovala aktivní obranou po celém hřišti s rychlým přechodem do útoku. K vidění tak byl atraktivní žákovský basketbal plný soubojů, aktivních obran, snah o rychlých přechod a hry jeden proti jednomu. Z cenné a zasloužené výhry se nakonec radovala vlčata, která o svém úspěchu rozhodla hned v úvodní části.

Velká neznámá pak čekala na vlčata ve druhém utkání, ve kterém se poprvé střetla s družstvem z Třebíče. Nutno podotknout, že již před utkáním výšková převaha třebíčských vzbuzovala respekt(vypadá to na zajímavý ročník), které se ale vlčata nezalekla. V prvním poločase se nám sice nechtělo moc běhat a bránit a na úspěšné zakončení jsme kolikrát potřebovali dva, někdy i tři pokusy, po změně stran jsme ale přidali v pohybu, snažili se vytvářet tlak na třebíčské hráče a překonávat zahuštěnou soupeřovu obranu rychlými protiútoky. Utkání jsme tak i přes řadu zbytečných ztrát a neproměněných příležitostí dovedli do úspěšného konce a z turnaje si odvezli obě výhry.

Znovu musíme kluky za přístup, nasazení a tentokráte i značnou odolnost v některých hraničních situacích moc pochválit a pogratulovat k zaslouženým výhrám. Super kluci!

SK Renocar Podolí  -  BK Vlčata Žďár    48:64 (7:25,24:37,34:52)
Body: Rosecký 19, Růžička 10, Haller, Krejčí po 9, Cik 6, Blažíček 4, Popela 3, Vilda, Filipenský po 2, Kašpar, Osmík, Šrámek, Skala, Novotný, Pekáč. Fauly: 15:14. Trestné hody: 19/6-15/6. Trojky: 0:1.

BK Vlčata Žďár  -  TJ Třebíč    86:24 (19:7,37:13,62:22)
Body: Haller 15, Krejčí 14, Blažíček 12, Růžička, Rosecký po 10, Vilda, Popela, Skala, Kašpar po 4, Cik 3, Osmík, Novotný, Filipenský po 2, Šrámek, Pekáč. Fauly: 16:13. Trestné hody: 18/5-10/2. Trojky: 1:0.

Trenéři: Rosecký