Další dvě výhry do sbírky U13

V sobotu vyrazili VLCI U13 do Blanska, kde uskutečnili dvě utkání, která měla být proti Blansku a Třebíčí, ale Třebíč na poslední chvíli svou účast zrušila. Tak VLCI odehráli dva zápasy proti Blansku.

BLANSKO – VLCI ŽĎÁR  9:108 (0:30, 7:47, 9:78)
Začátek zápasu se nám velmi povedl. Do zápasu jsme nastoupili s vysokou intenzitou a s kvalitní obranou, co potvrdila první čtvrtina, kdy se nám povedlo nedostat ani jeden bod. Po zbytek zápasu se nám podařilo soupeře pustit pouze na 9 bodů.
,,V útoku nás bohužel sráží časté neproměňování jasných šancí a zbytečné předržování balónu. To se nám povedlo v druhém poločase změnit. Kluci si dokázali krásně podávat balon z ruky a zjistili, že když lítá balon, tak se jim líp najíždí na koš,“ říká asistent trenéra Jakub Lacina

BLANSKO – VLCI ŽĎÁR  18:87 (3:24, 9:48, 14,72)
V druhém zápase už byla na chlapcích vidět únava, přesto ale na hřišti nechali duši. V útoku navázali na první zápas a snažili se pouštět balon z ruky a v obraně šlapali jako hodinky.
„Je potřeba poukázat na kvalitní obranu Krejčího a Ganzwohla, kteří udrželi nejlepšího hráče soupeře v obou zápasech na pouhých 4 bodech. V útoku se začínají prosazovat i hráči, kteří v zápasech moc neskórují, dodal trenér Topinka.

Další důležité kvalifikační zápasy čekají na VLKY čekají v Brně na Morendě, kde se utkají s domácím týmem Tygry Brno a Skokany.

Autor: Jan Topinka

Editor: Tomáš Vejlupek