Co jste možná nevěděli.... aneb Vlci na Vysočině

Co jste možná nevěděli....

Když jsme v roce 2017 přebírali jako nové vedení klub, tak jsme se zamýšleli, jak zatraktivnit jeho název. BK Žďár nad Sázavou,z.s. znělo příliš formálně. Zrodil se nápad, že bychom se mohli jako klub jmenovat VLCI. Jako správná smečka drží vlci pospolu, jsou bojovní a to se nám líbilo. Jenom si někteří kladli otázku, že vlci v našem okolí nikdy nebyli, takže jako symbol to nemá žádnou historii a sounáležitost. Ale jak to tak bývá, opak je pravdou.

Nedaleko od obce Zubří u Nového Města na Moravě je Vlčí kámen, na kterém je uvedeno, že 2. ledna 1830 byl na tomto místě zastřelen revírníkem V. Marzikem ze Stříteže poslední vlk, který vážil 88 funtů (1 pfund=513,75 g). V současné době je tento (vycpaný) vlk vystaven na hradě Pernštejn.

O víkendu jsem si udělal výlet a na toto místo jsem se zašel podívat. Je to dobrý tip na výlet. Stačí vyrazit do obce Zubří, pokračovat po hrázi rybníka k dětskému táboru, odkud vede k Vlčímu kameni 4,7 km dlouhá žlutá turistická značka.

Rodinná výzva pro všechny....

Inspirováni výletem předsedy klubu, jsme pro vás vymysleli další rodinnou výzvu s Vlky. Vyražte na výlet k Vlčímu kameni (dle instrukcí v textu výše) a pošlete nám od něj do klubu společnou fotku ( info@basketzdarns.cz ). Ideální fotka je ta, kde na sobě máte nějakým klubový kousek oblečení, v tomto čase např. čepice. K fotce můžete také připojit celkovou délku výletu ke kameni a nazpátek domů, k autu, atd. Zaslané fotky plánujeme zveřejnit v dalším článku a fotogalerii s názvem Vlčí výzva - Vlčí kámen. Nejlepší fotky plánujeme odměnit drobností s klubového fanshopu.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.